השמעה

תלמידי מכינה קדם צבאית הותקפו על ידי ערבים בעכו

האירוע התרחש בשעת לילה והתוקפים פעלו יחדיו בתיאום ותקפו באלימות קשה את חניכי המכינה, שנמלטו לביתו של מנהל המכינה • מנכ״ל מועצת המכינות: "לא ייתכן שחניכי מכינות בערים מעורבות לא ירגישו בביטחון לצעוד ברחובות"

המשטרה פתחה בחקירה אמש (חמישי) של אירוע תקיפת תלמידים במכינה קדם צבאית על ידי ערבים בעכו. מועצת המכינות הקדם צבאיות דיווחה הבוקר על תקיפה אלימה ופציעה של מספר תלמידים, שקרתה אמש, על ידי פורעים ערבים סמוך למכינת אבנר בעכו.

תלמידי מכינה הותקפו בעכו על ידי ערבים: "לא ייתכן שלא נוכל להסתובב ברחובות"

האירוע התרחש בשעת לילה והתוקפים, כ-15 במספר, לבשו בגדים שחורים, חלקם רכובים על אופניים חשמליים, פעלו יחדיו בתיאום ותקפו באלימות קשה את חניכי המכינה, שנמלטו לביתו של מנהל המכינה.

מנכ״ל מועצת המכינות, דני זמיר, אמר על האירוע: ״מדובר בתקיפה אלימה וקשה של חניכי מכינה קדם צבאית שכל מבוקשם היה להגיע מביתם למכינה בה הם לומדים. לא ייתכן שחניכי מכינות בערים מעורבות ובכלל לא ירגישו בביטחון לצעוד ברחובות. אנו קוראים למשטרת ישראל לפעול מיידית ובאופן נחרץ על מנת להשיב את הביטחון לחניכי ומנהלי המכינות. לא נרתע מהאלימות הנוראית הזאת, וכבר בשבוע הבא נקדם מהלך תמיכה של מכינות מכלל רחבי ישראל במכינת אבנר בעכו״.

לאחר הגשת תלונה, המשטרה פתחה בחקירה אמש, ומחקירה ראשונית עולה כי בין התלמידים לבין מס׳ בני מיעוטים החל דין ודברים שבמהלכו הותקפו שני תלמידי המכינה,

מהמשטרה נמסר כי: "זהות החשודים ידועה והם ייעצרו בהמשך.  אנו רואים את האירוע בחומרה ונפעיל את מגוון האמצעים העומדים לרשותנו, כדי למצות את הדין עם המעורבים".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו