"השאיר אחריו מתנה מרגשת": ליבו של רס"ן דור זימל הושתל בגופו של מרסלו

זימל ז"ל נפל בעקבות פגיעת כטב"מ של חיזבאללה • משפחתו הודיעה כי תתרום את אבריו, וליבו כבר הושתל בגופו של מרסלו גוטהלף שסבל מאז שנודל בבעיות בלב • "הודות למשפחה שלו קיבלתי חיים חדשים, אני חלק מכם, אני המשפחה שלכם כמו שאתם המשפחה שלי עכשיו", אמר מרסלו

משמאל: ד״ר טוביה בן גל, ד״ר בן בן אברהם והמושתל מרסלו. צילום: דוברות בילינסון

ליבו של רס"ן במיל' דור זימל ז"ל שנפל לאחר שנפגע מכטב"מ בצפון הארץ, הושתל בגופו של מרסלו גוטהלף (56) והציל את חייו.

מרסלו נולד עם מום במסתמי הלב. את ניתוח הלב הראשון שלו עבר כשהיה בן 12 עוד בארגנטינה. מאז עלה ארצה ועבר עוד שלושה ניתוחים. לפני כשנה וחצי מצבו של מרסלו החריף והוא סבל מאי ספיקת לב קשה ונזקק להשתלת לב שתציל אותו. בשבועות האחרונים הוא אושפז במחלקת פנימית ה' בבית החולים בילינסון, שם נאבקו על חייו.

מסע הלוויתו של דור זימל ז"ל, צילום: ללא קרדיט

ההשתלה עברה בהצלחה ולאחר שהתאושש אמר מרסלו: "אני שמח על הניתוח ועל החיים החדשים שאקבל. כבר לפני הניתוח, התחלתי לחבר אחד ועוד אחד, ראיתי שהחייל נפטר מפצעיו. קשה לי עם זה שהיה חייל שנפטר, והודות למשפחה שלו קיבלתי חיים חדשים. אני רוצה להגיד לכם מכאן תודה ענקית, ומה שבטוח שאני אמשיך את הכוח של הבן שלכם. אני חלק מכם, אני המשפחה שלכם כמו שאתם המשפחה שלי עכשיו".

בהשתלה בבילינסון השתתפו צוותים רבים: מנצילים, קרדיולוגים, מתאמת השתלות, אחים ואחיות חדר ניתוח, רופאות מרדימות, טכנאי הרדמה, סניטרים, אנשי מעבדה ובנק הדם, מפעילי מכונת לב ריאה, אנשי מחלקת הרנטגן והפתולוגיה.

מרסלו גוטהלף לאחר הניתוח שבו הושתל בו ליבו של רס"ן (מיל') דור זימל ז"ל // דוברות בילינסון

פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון: "שעות ספורות לפני ליל הסדר ואחרי שמדינה שלמה התפללה לשלומו של רס"ן דור זימל בציפייה לנס, לצערנו הרב הוא נפטר, אבל השאיר אחריו את המתנה הכי מרגשת שיש – תרומת לב. מתוך הכאב העצום של המשפחה הם העניקו חירות וחיים לאדם אחר. זו אותה ערבות הדדית שמאפיינת אותנו הישראלים ושאותה הרגשנו בדיוק לפני שנה כשהשתלנו בחג הפסח בבילינסון את הלב של לוסי די ז"ל שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן. לצד הטרגדיה והכאב במשפחה אחת מיוחדת ומרגשת, משפחה אחרת קיבלה תקווה ואור וכולנו מודים להם על כך מכל הלב".

ד"ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון: "כבר חצי שנה שכולנו נמצאים בסערת רגשות שמהולה בצער ואבל עמוק על אובדן חיי האדם וחרדה לשלום החטופים. תרומת הלב של דור זימל שהגיעה מתוך אצילות עילאית כדי להציל חיים של חולה עם אי ספיקת לב קשה, היא קרן אור מרגשת בתוך התקופה המאתגרת. לקבל לב של לוחם שנתן את גופו פעמיים, גם בהגנה עלינו וגם בתרומה, זה אירוע מטלטל ולא נתפס ואנחנו מצדיעים בהתרגשות למשפחה".

"אנחנו מצדיעים בהתרגשות למשפחה". הרופאים בעת ההשתלה,

ד"ר בן בן אברהם מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי בבילינסון: "אנחנו חיים במציאות מאד מורכבת, שבה ההורים שלנו, האחים שלנו, הילדים שלנו ואנחנו מגויסים לשדה הקרב כדי להגן על החיים ועל השגרה שלנו. דור הציל את החיים פעמיים, גם כשהגן בגופו וגם כשמשפחתו תרמה את איבריו כדי להציל חיים של אחרים".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר