פאב לצמחים: ככה, פחות או יותר, זה אמור להיראות | צילום: יחצ

להשקות, תרתי משמע: הפאב הראשון בעולם המיועד לצמחים

אם כבר ביזאר מהעולם, לפחות שיהיה ביזאר חמוד • פאב באנגליה החליט להפוך לערב אחד בלבד ל"פיק אפ בר" בין בני אדם לצמחים • איך זה אמור לעבוד? כל הפרטים בכתבה

תגיד, גרניום, אתה מגיע לכאן הרבה? "הפאב הראשון בעולם לצמחים" ייפתח לערב אחד בלבד (נכון לעכשיו) במנצ'סטר, אנגליה, והרעיון הכללי הוא שפוקדי המקום, האוחז בשם הלגמרי הולם The Seed & Sip (אך בימים כתיקונם נקרא The Freemount), יגיעו, יישבו, ישתו משהו, יכירו צמח או עציץ חמוד שיעשה להם את זה ויחזרו איתו הביתה שמחים ומאושרים. למען ההרגעה והסרת ספק, לא מדובר במיזם קינקי כלשהו, אלא בשיתוף פעולה בין מותג הסיידר האלכוהולי הבריטי Inch’s (שנמצא בבעלות הייניקן) לבין אתר הצמחים והעציצים Patch, שתי חברות הדוגלות בקיימות ובעתיד ירוק.

משתלה ממבט ראשון

מתרגשים מהפוטנציאל? ככה זה יעבוד: אדם נכנס לפאב (בחינם, אך מספר המקומות מוגבל), מתרשם מהיצע הצמחים והעציצים הנחשקים שמבלים במקום, מתייעץ במידת הצורך עם "רופא צמחים" מטעם האתר, שינסה לשדך לו את העציץ המתאים לו בהתאם להעדפותיו ולסגנון חייו, ויושב עם הצמח הנבחר על כוס סיידר, בתקווה שהשידוך יכה שורשים.

כדי למנוע אי נעימויות, שכן צמחים לא מסוגלים לנהל שיחה עניינית (לא משנה אם אתם שיכורים מסיידר או לא), יהיה לערב גם חלק אמנותי: אמן סטנד-אפ יערוך חידון נושא פרסים (בנושא צמחים, מן הסתם), ואילו להקת האינדי הבריטית העולה Red Rum Club תקיים בפאב הופעה עם מוזיקה, שלפחות לטענת המארגנים תתאים לבני אדם ולצמחים כאחד.

סולן הלהקה, פרנסיס דורן, אמר בהתרגשות כי "במשך השנים הופענו בפני קהלים שונים ומגוונים, אבל הפעם מדובר ללא ספק בקהל הכי מיוחד שנפל בחלקנו לבדר. אנחנו מקווים שהצמחים בפאב ייהנו מהמוזיקה שלנו ושהיא תסייע להם לגדול ולהתפתח". אחלה, אבל אנחנו כבר חושבים קדימה, לקראת החתונה. מה יגישו בה לאכול? הרי צמח שאוכל מנה צמחונית הוא סוג של קניבל, לא?

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו