נחמן שי הטיל פצצה באולפן - והשאיר אותנו בהלם

נחמן שי הגיע לאולפן המתגלגל של אילה חסון, והטיל פצצה פוליטית בלי לעשות קודם נוהל "הקש בגנץ" • ביקורת טלוויזיה

מדרים בלי סוף. נחמן שי באולפן, צילום: ללא

בחדשות 13 דובר צה"ל סיפק את הכותרת הפוליטית של המבצע. נחמן שי הגיע לאולפן המתגלגל של אילה חסון, והטיל פצצה פוליטית בלי לעשות קודם נוהל "הקש בגנץ". על רקע השיח בשאלה אם מבצע כזה היה יכול להתנהל כשמפלגה ערבית חברה בממשלה, הודה דובר צה"ל לשעבר כי כל עוד היתה ממשלה עם רע"מ - לא היה אפשר לעשות מהלכים מהסוג הזה, "כשרע"מ היתה בתוך הממשלה זה היה יותר קשה".

במסך המפוצל הוקרנו סרטוני הרס מגדלי התצפית של הג'יהאד האסלאמי, שכאילו השלימו את המסקנה: מפלגה ערבית בתוך הממשלה לפני ההתפרקות, מנעה מאיתנו לעשות את זה.

 

היום השני למבצע עלות השחר: הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס // צילום: לע"מ

השידורים המתגלגלים של מבצע "עלות השחר" סיפקו רגע חביב של חוסר מודעות בכיכובו של דובר צה"ל רן כוכב, שעולה ומתברר כספק של לא מעט רגעי תדהמה טלוויזיוניים. אחד מהם התרחש כששכח את שמו של ראש הג'יהאד האסלאמי שחוסל: "פגענו בבכיר הג'יהאד האסלאמי ברצועה תייסיר... אה... אה...". כוכב התעשת וניסה לביים תקלה טכנית שמדמה אובדן שמיעה מהאולפן, בזמן שכל הצופים רואים אותו מבקש ממישהו בסביבה בלחישה לגלות לו איך קוראים לבכיר. מזל שהיה שם גדעון אוקו שחילץ אותו, "ג'עברי". כוכב לא בזבז את 15 דקות התהילה שלו וענה בביטחון "כן כן ג'עברי, פשוט לא שמעתי לרגע..."

אחרי ימים של ויכוח על תפיסת הביטחון, נחמד לראות שבגזרת הביטחון העצמי אנחנו עדיין סבבה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר