גם הוא למכירה: עסקת הענק של בוב דילן

המוזיקאי הוותיק והאהוב מכר הקלטות של שיריו ל"סוני מיוזיק" בסכום עתק • בכך הוא מצטרף אל גל מכירות קטלוגים של ענקי מוזיקה בינלאומיים

בוב דילן, צילום: AFP

המוזיקאי בוב דילן מכר את הקלטות המאסטר של שיריו לקבוצת "סוני מיוזיק" בעסקה ששוויה מוערך בכ-200 מיליון דולר.

בכך השלימה סוני את רכישתו של אחד הקטלוגים הנחשקים והמוערכים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה. חברת התקליטים מהווה את ביתו המקצועי של דילן מזה 60 שנה, ובהודעה שהוציאה אודות העסקה כינתה אותו "אמן שאין מתחרה לגאונותו". לצד כך רכשה החברה גם את הזכויות להוצאות עתידיות של הזמר, במה שנחשב כהרחבה של מערכת היחסים בת ששת העשורים בין הצדדים.

בעוד תנאיו הכלכליים של החוזה לא נחשפו, אתר "בילבורד" הגיע להערכה כי מדובר בסכום של בין 150 ל- 200 מיליון דולר - בהתבסס על סכום שנתי מוערך של 16 מיליון דולר, אותו מניב הקטלוג של דילן בהכנסות לבעליו. נציגים מטעם סוני ומטעמו של האמן לא הגיבו לדברים.

בדצמבר 2020 מכר דילן בן ה-80 את הזכויות למילות שיריו וללחניו לקבוצת "יוניברסל גרופ", בסכום שהוערך בכ-400 מיליון דולר. לצד כך תרם המוזיקאי את האוסף הפרטי שלו למרכז בוב דילן, שעתיד להיפתח בחודש מאי הקרוב בטולסה אשר באוקלוהומה.

עסקה זו של דילן היא חלק מגל רכישות קטלוגים במחירי עתק, אגדות מוזיקה נוספות שקטלוג היצירה שלהן נמכר הן ברוס ספרינגסטין, שמכר את הזכויות ליצירתו וכן את זכויות ההפצה שלהן לסוני מיוזיק בסכום של כ-550 דולר, וכן להקת מוטלי קרו שמכרה את שיריה ללייבל BMG בנובמבר האחרון בסכום של כ-90 מיליון דולר.

השנה מציין דילן 60 שנה מאז שהחל להקליט מוזיקה. הוא הוחתם ל"קולמוביה רקורדס" באוקטובר 1961, ובאותה שנה הקליט את אלבום הבכורה שלו, הקרוי על שמו.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi