פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס יפתחו את פסטיבל הסרטים בערבה

הפסטיבל, שחוגג עשור, יתקיים בין ה-3 ל-13 בנובמבר ויכלול סרטים מסקרנים של במאים מהוללים מכל רחבי העולם • סרט הפתיחה: "התחרות הרשמית"

פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס ב"התחרות הרשמית"

פסטיבל הסרטים הבינלאומי בערבה יתקיים השנה בין ה־3 ל־13 בנובמבר ביישוב צוקים. הפסטיבל, שחוגג עשור לקיומו, מאגד את מיטב התוצרת מפסטיבלי הקולנוע של הקיץ והסתיו ומציג אותם בלב המדבר, תחת כיפת השמים.

הפסטיבל ייפתח עם הקרנה של הסרט "התחרות הרשמית", בכיכובם של פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס. זוהי סאטירה שנונה, בבימויים של גאסטון דופארט ומריאנו כהן, שמציעה מבט אירוני וחד על תעשיית הקולנוע ועל עולם הזוהר.

סרטים נוספים שיוקרנו השנה הם "שקיעת החמה" בכיכובם של טים רות' ושרלוט גינסבורג ובבימויו של מישל פרנקו (שאף יגיע להתארח בפסטיבל); "ארתור ראמבו" של הבמאי הצרפתי לורן קאנטה ("בין הקירות") על סופר צעיר ומהולל ממוצא צפון אפריקאי שעברו מתנכל לו; "הכל עבר בשלום" של פרנסואה אוזון הוותיק שעוסק באספן אמנות שמבקש לסיים את חייו לאחר שעבר אירוע מוחי; "הנהגת של מר יוסוקה" של הבמאי היפני המצוין הוסוקה האמאגוצ'י, שעוסק במערכת היחסים יוצאת הדופן בין במאי שהתאלמן לבין הנהגת שלו; "תא מספר 6" של הבמאי הפיני יוהו קואוסמאנן שהיה להיט בפסטיבל קאן; "ממוריה" של הבמאי התאילנדי המהולל אפיצ'טפונג ויראסתקול בכיכובה של טילדה סווינטון; ו"טלה", מותחן אימה אמנותי של ואלדימר יוהנסון, עם נומי ראפאס בתפקיד הראשי.

עוד סרט מדובר שיוקרן בבכורה בערבה הוא "קדימה קדימה" של הבמאי מייק מילס ("בגינרס", "נשות המאה ה־20"), שבו חואקין פיניקס ("ג'וקר") מגלם שדר רדיו שמתבקש לשמור על אחיינו הצעיר.

אחת מגולות הכותרת של הפסטיבל השנה תהיה ללא ספק הקרנה חגיגית של סדרת הטלוויזיה המופתית "דקאלוג" של הבמאי הפולני המנוח קז'ישטוף קישלובסקי, שמגישה פרשנות דרמטית וייחודית לעשרת הדיברות מנקודת המבט של ימינו. לצד פרקי הסדרה, בפסטיבל יתארחו גם שותף הכתיבה של קישלובסקי, קז'ישטוף פיאסביץ' (שכתב עמו גם את "חייה הכפולים של ורוניק" ואת טרילוגיית "שלושת הצבעים"); מנהלת החברה שהפיקה את הסדרה, אירנה שאלקובסקה; וכן צלם הסטילס פיוטר ג'קסה, שיציג תערוכה המורכבת מתמונות שצילם על הסטים של כמה מסרטיו הגדולים של קישלובסקי.

כדאי להכירi