קוף הסיפור? סדרת הסרטים הזו צריכה כבר להסתיים

"כוכב הקופים: ממלכה חדשה" לא עושה בושות: האפקטים מדהימים, והעשייה שלו רחוקה מלהיות מביכה • עם זאת, אף שהסרט נמשך יותר משעתיים, קשה להגיד שהוא לוקח את הסדרה למחוזות שלא היינו בהם בעבר

סביר ולא יותר. "כוכב הקופים: ממלכה חדשה". צילום: מתוך הסרט

די מדהים לחשוב על זה, אבל סדרת סרטי "כוכב הקופים" נמצאת איתנו מאז סוף שנות ה־60. למעשה, רק סדרת סרטי "ג'יימס בונד" ותיקה ממנה.

הניסיון של טים ברטון לאתחל את הסדרה בתחילת שנות האלפיים אמנם נחל כישלון חרוץ, אך טרילוגיית הפריקוולים השאפתנית והמפתיעה שהופקה בעשור שעבר עשתה שימוש מופתי באפקטים פורצי דרך (ובגאונותו של השחקן אנדי סרקיס), ונחלה הצלחה לא מבוטלת הן אצל המבקרים והן אצל הקהל. כעת מגיע אלינו "כוכב הקופים: ממלכה חדשה", ואיך לא - מבקש להתחיל את הכל מההתחלה ולהשיק טרילוגיה דנדשה.

האירועים מתרחשים כ־300 שנה לאחר מותו של מנהיג הקופים סיזר, ובמרכזם ניצב נואה, קופיף צעיר וחסר ביטחון שנאלץ לצאת למסע מסוכן להצלת השבט שלו מידיו של פרוקסימוס סיזר, קוף פופוליסט ומרושע שמבקש להקים לעצמו ממלכה של קופים. בדרך נואה פוגש את ראקה, אורנגאוטן זקן וחכם שמספר לו על אירועי הסרטים הקודמים, ואת מיי, בת אנוש אילמת שמצטרפת למסע. האם יצליחו לגבור על פרוקסימוס ולמנוע ממנו להוציא לפועל את תוכניתו הזדונית?

מתוך "כוכב הקופים: ממלכה חדשה", צילום: באדיבות פורום פילם

החדשות הטובות הן ש"ממלכה חדשה" לא עושה בושות. האפקטים מדהימים, והעשייה שלו רחוקה מלהיות מביכה. עם זאת, אף שהסרט נמשך יותר משעתיים (ללא צורך ממשי), קשה להגיד שהוא לוקח את הסדרה למחוזות שלא היינו בהם בעבר, או שהוא מצליח לעורר עניין מיוחד לגבי ההמשך. ההרפתקאות שהוא מציע גנריות ולא מסעירות במיוחד, המצע הרעיוני שלו חומם מחדש במיקרו, וגם הדמויות החדשות שמוצגות בפנינו לא מצליחות להטביע את עצמן בתודעה.

כמו כן, המחסור בכוכבים בעלי שם (שחקן האופי וויליאם ה. מייסי הוא המשתתף הכי מפורסם שתמצאו כאן, וגם הוא מופיע למשך כמה דקות בלבד) מעניק את התחושה שמדובר בפרויקט חסכוני שלא רצו להשקיע בו יותר מדי, וגורם לו להיות דומה לרימייקים מבוססי החיות המדברות של "מלך האריות" ו"ספר הג'ונגל". סרט סביר, אבל אני לא עוצר את נשימתי לקראת הפרק הבא.

"כוכב הקופים: ממלכה חדשה", ארה"ב, 2024

ציון: 3

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר