הכוכב האמריקני-יהודי הגיש בקשה לאזרחות פולנית

השחקן ג'סי אייזנברג ביקר במדינה כדי להתארח בקונגרס סטרטאפים, וכן בכדי לקדם את סרטו החדש • כעת הוא "מחכה לחתימה הסופית", לדבריו • מהי הסיבה למהלך?

קירוב לבבות. ג'סי אייזנברג. צילום: AP

השחקן ג'סי אייזנברג בעד קירוב לבבות... בין יהודים לפולנים. בראיון שהעניק לאחרונה הכוכב ההוליוודי היהודי לעיתון הפולני "Glos Wielkopolski", חשף אייזנברג כי הוא הגיש בקשה לקבלת אזרחות פולנית כבר לפני תשעה חודשים, ושכעת הוא "מחכה לחתימה הסופית", לטענתו.

"המשפחה שלי מגיעה מדרום-מזרח פולין, מהעיירה קרסניסטב (שבה חיה עד השואה קהילה יהודית גדולה - ד"פ)", אמר איינזברג לעיתון. "המשפחה של אשתי (אנה סטראוט) באה מלודז'. אנחנו מעוניינים לחזק את הקשר שלנו עם פולין.

ג'סי אייזנברג בסרט "הרשת החברתית", צילום: רויטרס

"בתקופת התבגרותי שמעתי הרבה סיפורים נהדרים על היחסים בין הפולנים (הנוצרים) לבין משפחתי היהודית. הפולנים ואנחנו היינו החברים הכי טובים. המשפחה שלי חיה בקרסניסטב עד למלחמה, אבל רק אישה אחת ממנה שרדה (קרובת משפחה) ועברה לעיר שצ'צ'ין. לרוע המזל היא נפטרה מקורונה, אז הכל עדיין טרי מאוד", הוסיף השחקן, המוכר בזכות תפקידיו בסרטים "הרשת החברתית", "ברוכים הבאים לזומבילנד", "האשליה" ו"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק".

אייזנברג (41) ביקר בפולין כדי להתארח בקונגרס הסטרטאפים "אימפקט 24", וגם בשביל לקדם את סרטו החדש, "A Real Pain" - שאותו גם ביים, כתב והפיק. הוא מגלם בסרט גבר אמריקני-יהודי בשם דיוויד קפלן, שיוצא למסע שורשים מכונן בפולין עם בן דודו בנג'י (קירן קאלקין, "היורשים").

הדרמה הקומית החדשה, שכבר הוקרנה בפסטיבלי קולנוע נחשבים ותצא להפצה מסחרית באוקטובר, צולמה למעשה בכל המקומות שמשפחתו של אייזנברג חיה בהם בפולין - כולל לובלין, ורשה, קרשניק וכאמור קרסניסטב, כך שבהחלט יש בסרט היבט אישי.

ג'סי אייזנברג בישראל (ארכיון), צילום: קוקו

"כשצילמתי שם, פגשתי אנשים שעבדו בתפקידים ממסדיים, והבהרתי להם שהייתי מעוניין ליצור יחסים טובים יותר בין יהודים ופולנים. באופן אישי, חבל לי מאוד שהיחסים האלה לא במיטבם, והייתי שמח לסייע בשיפורם", סיכם הכוכב, שבקרוב ישתתף ב"האשליה 3" ואף יביים סרט נוסף - דרמה על "אישה ביישנית מאוד שמצטרפת לתיאטרון קהילתי".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר