לאחר הפציעה: עידן עמדי בצעדיו הראשונים בתהליך השיקום

הזמר שיתף סרטון בחשבון האינסטגרם שלו, המתעד את צעדיו הראשונים בשיקום בית החולים - כשהוא צועד באיטיות אך בגב זקוף במסדרונות • "אין דבר שהוא מובן מאליו בחיים האלה"

עידן עמדי בהצהרה לתקשורת עם שחרורו מהאשפוז בשיבא. צילום: יוסי זליגר

חצי שנה לאחר שנפצע באורח קשה בלחימה בעזה, עידן עמדי שיתף היום (שלישי) את 360 אלף עוקביו באינסטגרם בסרטון מרגש המתעד את צעדיו הראשונים בתחילת תהליך השיקום שלו, כשהוא מוקיר תודה ומבקש להזכיר כי צריך להעריך כל רגע בעולם.

בסרטון מבית החולים, עמדי נראה עומד על רגליו, נתמך ומעודד על ידי הצוות הרפואי ואמו, כשהוא צועד באיטיות אך בגב זקוף במסדרונות בית החולים. "אין דבר שהוא מובן מאליו בחיים האלה", כתב עמדי בטקסט שליווה את הסרטון. "למדנו את זה כולנו על בשרנו בשנה האחרונה. הארץ הזו, האנשים בה, תחושת הביטחון, רגעים לבנים, זריחה, שקיעה. התרגשות של אמא מהליכה פשוטה של כמה מטרים של הבן שלה בן ה-35", הוסיף וכתב על אמו שהתרגשותה ניכרת בסרטון. "אין מובן מאליו. הכל עולם ומלואו".

     

View this post on Instagram

           

A post shared by Idan Amedi | עידן עמדי (@idan_amedi)

בהמשך, הוסיף ושיתף בדברים שחזר לעשות מאז הפציעה, אותם הוא מגדיר כנס. "חצי שנה עברה (מאז הפציעה. ע"ח) ואני צופה בסרטונים הבודדים מבית החולים אחת לכמה ימים להזכיר לעצמי שהכל זה נס. לחזור לנגן, לראות כדורגל עם חברים, לקחת את הילדה לחוג שחייה, לצחוק, לבכות, להתגעגע לכל מי שכבר לא פה. אין מובן מאליו בחיים האלה גם אם לפעמים אני שוכח".

בחודשים שעברו מאז הפציעה, עמדי עובד כאמור קשה על השיקום הפיזי, ומעדכן לפרקים את מאות אלפי עוקביו ברשת בסרטונים שלו מנגן או עושה פיזיותרפיה. בנוסף, נבחר לשמש כפרזנטור של מפעל הפיס וכן עובד על אלבום חדש שזכה לשם "אלבום 6".

עידן עמדי, צילום: משה נחומוביץ'

ביום הולדתו בפברואר ביקש להכיר בנס שקרה לו וכתב: "מדי פעם נופלת לי איזושהי הבנה על הנס שקרה לי אבל בכנות לא חושב שאי פעם אתפוס את זה. ככה זה ניסים, צריך לקבל אותם ובעיקר לא לשכוח שקרו. לקדש את המתנה שקיבלת, עם כל הזוויות והשברים, להזכיר לעצמך במיוחד כשהדרך מפרכת, שיש עוד דברים יפים לראות. יום הולדת שמח עצוב שני בחודשיים. תודה לאל על כל מתנות החינם".

לאחר פציעתו הוצע לו להדליק משואה ביום העצמאות אך הוא סירב. "אין כבוד גדול מזה אבל לא אוכל לצערי לקבל את הכבוד הזה השנה", שיתף בסיבה לסירוב. "כל כך הרבה גיבורים גילינו מאותה שבת שחורה. חלקם היו לוחמים שלי בעבר או במלחמה הנוכחית. השנה אשאר בביתי ואתייחד עם זכרם כמו רבים בעם ישראל, אבל גם אזכור את הנס שנקרא 'מדינת היהודים'. אני מקווה שאולי בעתיד תינתן לי הזכות להשיא משואה בזכות המילים שאכתוב ולא בגלל גבורת מלחמה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר