אביר קארה מאיים: "ללא מתווה פיצויים - לא אצביע עם הקואליציה"

שר האוצר ליברמן אמר שהנושא ייבחן רק בפברואר, אבל סגן השר מימינה אמר: "דורש מתווה בימים הקרובים כדי לאפשר לאנשים ודאות, לא אוכל להמשיך להצביע עם הקואליציה במצב שיש אנשים שאין להם מה לאכול בבית"

סגן השר אביר קארה, צילום: קוקו

סגן השר במשרד ראש הממשלה אביר קארה (ימינה) איים היום (שלישי) כי אם לא יהיה מתווה פיצויים לעצמאים – לא יצביע עם הממשלה. נזכיר כי השבוע אמר שר האוצר ליברמן לבעלי העסקים כי מתן הפיצויים ייבחן לאחר הגשת הדוחות מע"מ, כלומר ב-20 בפברואר.

קארה, יו"ר ארגון "השולמנים" בעבר, אמר ל"ישראל היום": "אמרתי שכל הדברים הגדולים שאנחנו עושים, מתגמדים לעומת המצוקה העכשווית של הצלם שלא מביא אוכל הביתה או של עצמאי בתחום התיירות בצפת או במלון בוטיק קטן בירושלים. אני מכיר ויודע בדיוק מה עובר בעל עסק שהעובדים לא מגיעים בגלל בידוד. אני מכיר היטב ביטול של אירוע ברגע האחרון שהוא, בדיוק ההבדל עבור העסק לחיים או למוות.

"מכיר את הבעיות היומיומית והבירוקרטיה האינסופית ככה שאם קשה בשגרה בקורונה, זה ממש בלתי אפשרי. המצוקה הזו לא נולדה היום ולעסקים חשובה ודאות. בכל מקרה יאושר המתווה ואני דורש שזה יקרה בימים הקרובים כדי לאפשר לאנשים ודאות. לא אוכל להמשיך להצביע עם הקואליציה במצב שיש אנשים שאין להם מה לאכול בבית ואני התחייבתי עבורם".

בתוך כך, בקואליציה מתכוונים להעלות מספר חוקים חשובים בתקופה הקרובה, לרבות חוק הגיוס שכזכור נפל בשבוע שעבר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi