לאחר שנפל בשבוע שעבר: חוק הגיוס עולה שוב להצבעה

החוק, שכולל את הורדת גיל הפטור ל-21, יעלה שוב להצבעה במליאה - כשהפעם ח"כ זועבי ממרצ צפויה לתמוך בו • בשבוע שעבר גרמה זועבי למבוכה כשהצביעה נגד, והובילה להפסד של הקואליציה

מליאת הכנסת, לפני כשלושה שבועות // צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

אחרי שחברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ הפילה בשבוע שעבר את חוק הגיוס וגרמה למבוכה בקואליציה, החוק יעלה היום (שני) בפתח המליאה להצבעה. החוק יעלה שוב ביוזמת שר הביטחון בני גנץ - רק שהפעם, זועבי צפויה לתמוך בו. 

זועבי עצמה כתבה בחשבון הטוויטר שלה לאחר ההצבעה: "בשבוע שעבר הקואליציה שאני חברה בה חצתה קווים אדומים. התנהלות הממשלה, המשרד לביטחון הפנים, משרד השיכון, המשטרה וקק"ל בנגב נגד האזרחים הערבים הבדואים הייתה לאות קלון של מדיניות ברוטאלית, אטומה ודורסנית. אתמול הממשלה תמכה בהבאת הצעת חוק גזענית ופאשיסטית של הציונות הדתית בנושא חוק האזרחות".

ג'ידא רינאוי זועבי, צילום: אורן בן חקון

עוד כתבה זועבי: "בעבר הגשנו מתווה צודק וראוי לחוק האזרחות אשר יבטיח את כבוד האנשים אך לצערי שרת הפנים איילת שקד נפנפה בהבטחותיה הללו ולא קיימה אותן. אינני יכולה לעבור על סדר היום ועל כן בצעד של מחאה, הצבעתי בעד מצפוני, בעד החברה הערבית ונגד הצעות חוק שהממשלה רצתה לקדם, חוק הגיוס".

לאחר שהפילה את חוק, שהציע להוריד את גיל הפטור ל-21 בשנתיים, בהצבעה השמית נרשם שוויון 54. הקואליציה תקפה את זועבי. מ"מ יו"ר הקואליציה, בעז טופורובסקי מיש עתיד אמר כי "מה שעשתה זועבי זו הפרה חמורה ביותר של המשמעת הקואליציונית מאז הקמת ממשלה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi