"השתמשו בכספים למטרות טרור": בנק לאומי חסם את החשבון של אונר"א

במכתב שנשלח לסוכנות הפליטים הפלשתינים של האו"ם, נכתב כי מהפרסומים בנוגע אליה, עלה חשד ממשי לכך שנעשה שימוש בכספים למטרות טרור נגד מדינת ישראל • כמו גם ריבוי העברות הכספים באופן שאינו מאפשר לבנק להתחקות אחר מקורם ויעדם הסופי, ללא הסברים מספקים - חיזקו את החשש הכבד לכך שהכסף מגיע לגורמי טרור

סוכנות אונר"א. צילום: איי.פי

בנק לאומי הודיע היום (ראשון) לסוכנות אונר"א (הסוכנות למען הפליטים הפלשתינים), כי חסם את החשבון אחרי שזוהתה בו פעילות חריגה. בין השאר, עלה חשד ממשי לכך שנעשה שימוש בכספים שלהם בחשבון למטרות טרור נגד מדינת ישראל ושכספים מגיעים מהחשבון לגורמי טרור ברצועת עזה. בלאומי סירבו להתייחס לנושא.

בממשל האמריקני הודיעו בשבוע שעבר שהקפיאו באופן זמני את הסיוע לאונר"א לאחר שישראל חשפה ראיות לכך שעשרות מעובדי הארגון השתתפו במתקפת החמאס ב-7 באוקטובר, ואף חטפו אזרחים. בעקבות החשיפה, יותר מ-15 מדינות נוספות הודיעו על הקפאת המימון, וביניהן גרמניה, צרפת ובריטניה.

בית ספר של אונר"א בירושלים, צילום: בית ספר של אונר"א בירושלים

גם אוסטליה הצטרפה להחלטה. שרת החוץ, פני וונג, פרסמה הצהרה בחשבון ה-X שלה ומסרה כי "ההאשמות שצוות אונר"א היה מעורב במתקפות הטרור המתועבות ב-7 באוקטובר מדאיגות מאוד. אוסטרליה מברכת על תגובתה המהירה של הסוכנות". וונג הוסיפה כי אוסטרליה "תמשיך לתמוך בתושבי עזה ולפעול למתן סיוע הומניטרי".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר