בשורה להורים: הגנים ייכללו גם השנה ב"בתי הספר של החופש הגדול"

התוכנית שכללה במקור רק את כיתות א'-ג' הורחבה בשלוש השנים האחרונות גם לגני הילדים ותתוקצב גם השנה • במסגרת התוכנית, מוסדות החינוך פועלים בשלוש השבועות הראשונים של החופש במתכונת של קייטנה מהשעה 08:00 עד השעה 13:00

גן ילדים (אילוסטרציה). צילום: אורן בן חקון

הגנים של החופש הגדול: גני הילדים יכללו גם הם השנה בתוכנית "בית הספר של החופש הגדול". התוכנית שהחלה לפני מספר שנים וכללה במקור את כיתות א׳-ג׳ בלבד, הורחבה בשלוש השנים האחרונות גם לגני הילדים, ותתוקצב גם בשנה הנוכחית.

במסגרת תוכנית "בית הספר של החופש הגדול" מוסדות החינוך פועלים בשלוש השבועות הראשונים של החופש ( מ-1 ביולי עד ל-21 באותו החודש), במתכונת של קייטנה מהשעה 08:00 עד השעה 13:00.

העלות להורים תהיה בהתאם למעמד הסוציו אקונומי של הרשות. גן ילדים, אילוסטרציה,

העלות להורים תהיה בהתאם לדירוג הסוציו אקונומי של הרשות. עלות הוספת הגנים לקופת המדינה היא בין 200 ל-300 מיליון שקלים.

"בשורה שתקל על ההורים והילדים". שלומי הייזלר, מנכ"ל משרד האוצר, צילום: אורן בן חקון

מנכ״ל משרד האוצר, שלומי הייזלר: ״אני שמח שנמצא פתרון להפעלת גני הילדים בחופש הגדול, זו בשורה שתקל על ההורים והילדים. אני מודה לכל השותפים בעניין״.

מירום שיף, יו״ר הנהגת ההורים הארצית: ״אני מודה לשרי האוצר והחינוך ולמנכ״לי משרדיהם, על כך שנענו לבקשתי למצוא תקציב להפעלת גני החופש הגדול. אי הידיעה באשר לעתיד לבוא, הדירה שינה מעיניהם של מאות אלפי הורים שעובדים בתקופה זו ולא מצאו פיתרון לילדים ואני שמח שהעניין בא על פתרונו״.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל, ד״ר רון תומר, בירך על החלטת שרי האוצר והחינוך, בהמשך לפניית הנשיאות, כי גם גני הילדים יכללו השנה בתוכנית בית הספר של החופש הגדול.

ד״ר תומר אמר כי המהלך מנע פגיעה משמעותית בפריון העבודה והפסד תוצר משקי למדינה. ד״ר תומר הוסיף כי הוא ״קורא לכל המעורבים בדבר להביא בשנה הבאה פתרון של קבע להתאמת מערכת החופשות של מערכת החינוך לשוק העבודה, ובכך לסייע לתפקוד היעיל של הסביבה העסקית ולשיפור פריון העבודה״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר