על המפה: רן יוחאי הישראלית באליפות הסופרבייק העולמית לנשים

רוכבת המרוצים הצעירה רן יוחאי היא הישראלית הראשונה הלוקחת חלק באליפות הסופרבייק העולמית לנשים. אחרי סבב הפתיחה היא מדורגת במקום השביעי

בסוף השבוע האחרון התחוללה היסטוריה קטנה אך משמעותית בספורט המוטורי הישראלי. רוכבת המרוצים הצעירה רן יוחאי, אשר מתחרה מזה מספר שנים באליפויות מרוצי אופנועי כביש באירופה, זינקה לראשונה למרוץ באליפות הסופרבייק העולמית לנשים.

עוד מאוברדרייב >>>

אליפות הסופרבייק העולמית לנשים World WCR היא אליפות חדשה של הפדרציה הבינלאומית למרוצי אופנועים (FIM) שזוהי עונתה הראשונה. האליפות כוללת שישה סבבים בהם שצמד מקצי מרוב כל אחד, הצמודים לסבבים של אליפות הסופרבייק העולמית. באליפות לוקחות חלק 24 משתתפות, שמתוכן כמה מרוכבות המרוצים הבולטות והמעוטרות בעולם כמו אנה קרסקו, מריה הרrה, ושרה סנצ’ז וכאמור גם רן יוחאי הישראלית.

צילומים: Worldwcr

כדי להגביר את התחרותיות ולהביא לידי ביטוי את הכישרון של הרוכבות, כל המתחרות רוכבות על אופנוע זהה: גרסת המרוצים של ימאהה R7 עם שינויים מינימליים ביחס לדגם הסדרתי. יוחאי מתחרה בקבוצת 511 Terra&Vitta האחראית לתמיכה הטכנית והלוגיסטית חולקת את הפיטס עם שרה סנצ’ז המתחרה עימה באותה הקבוצה.

המרוץ הראשון באליפות נערך בסוף השבוע במסלול המרוצים אימולה המפורסם שבאיטליה המשמש גם כמסלול בסבב הפורמולה 1. למרוץ הגיע יוחאי כשהיא סובלת את מקצה המרוץ בסוף השבוע שנערך בשבת סיימה רן במקום ה-11. המרוץ השני שנערך למחר נדחה עכב לוח הזמנים וקוץ, כך שלבסוף התקיים במתכונת ספרינט של 5 הקפות בלבד. יוחאי הצליחה לזנק כשהיא ממוקדת וניהלה קברות צמודים עד שסיימה את המרוץ במקום השמיני. לאחר הסבב הראשון מדורגת רן יוחאי במקום השביעי באליפות הרוכבות עם 16 נקודות במצטבר. המרוץ הבא באליפות יערך בחודש הבא ב-13 וה-14 ביולי במסלול דונינגטון פארק בבריטניה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר