יונדאי אינסטר: חשמלית קטנה וזולה

יונדאי חושפת פרטים ראשונים על האינסטר, רכב פנאי חשמלי קטן שמבטיח להיות מרווח מהמקובל, עם טווח נסיעה של 335 ק"מ, וחשוב לא פחות גם מצויד בתג מחיר תחרותי שצפוי לנוע סביב ה-25,000 יורו. מתי בישראל?

בשעה שמחירי מרבית המכוניות החדשות הרקיעו שחקים בשנה החולפת, לאט לאט מתפתחת לה קטגוריה חדשה של רכבים קטנים וחשמליים המבטיחים להיות תחבורה עירונית (אך לא רק) יעילה, לצד תג מחיר התחלתי שנע סביב ה-25,000 יורו (באירופה). טסלה אמנם היתה מהחלוצות להבטיח מכונית כזו, אולם עד כה לא פורסם שום דבר רשמי, אך בשעה שטסלה מתעכבת מציגים היצרנים המתחרים שלל דגמים, ביניהם דאצ’יה ספרינג, סיטרואן eC3, פולקסווגן ID.1 ו-BYD סיגל. כעת מצטרפת יונדאי לחגיגה עם טיזר ראשון של דגם האינסטר (Inster), ג’יפון קטן וחשמלי שייחשף רשמית בסוף החודש הנוכחי.

עוד מ-wheel.co.il

האינסטר הוא הגרסה החשמלית והגלובלית של יונדאי קספר שהוצג לפני 3 שנים ומשווק רק בקוריאה. הדגם יצטרף לקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים (A-Segment) ולפי הטיזרים הבודדים שפורסמו עד כה, נראה שהעיצוב צפוי להיות חביב ומעניין. ביונדאי מבטיחים שלמרות הממדים החיצוניים הקומפקטיים תא הנוסעים יהיה מרווח אפילו מהמקובל בסגמנט הסופר-מיני, וכיאה לדגמי החשמליות של היצרן, הוא צפוי להיות שימושי למדי, עם שלל פטנטים של אחסון, סידור של המושבים ועוד. גם רמת הגימור שלו צפויה להיות עשירה, עם מראה טכנולוגי מצד אחד הכולל לוח מחוונים דיגיטלי ומסך מולטימדיה מרכזי גדול, ומצד שני גם שלל מתגים פיסיים לתפעול ידידותי יותר של מספר מערכות גם תוך כדי נהיגה וחבילת בטיחות רחבה.

ביונדאי לא מספקים לעת עתה נתונים טכניים אודות המכונית, למעט הצהרה על טווח נסיעה של 355 ק”מ, העשוי לשרת היטב לקוחות שאינם יוצאים הרבה מתחומי העיר או הסביבה הקרובה. יונדאי אינסטר ייחשף רשמית בתערוכת הרכב הבינלאומית בבוסאן (דרום קוריאה) בסוף החודש וצפוי להגיע לשווקים ראשונים באירופה כבר לקראת סוף השנה. בארץ, סביר להניח שנראה אותו כבר ברבעון הראשון של 2025.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר