״הממשלה שותלת לנו מחשבות בעזרת ה-5G״: מה עומד מאחורי הסרטונים שהציפו את הרשת? | ישראל היום

״הממשלה שותלת לנו מחשבות בעזרת ה-5G״: מה עומד מאחורי הסרטונים שהציפו את הרשת?

הכותרות ברשתות החברתיות הזהירו אותנו מפני מעקב על ידי הרשויות באמצעות שבב שנמצא בתוך הכדורים הנמכרים בבתי המרקחת • ד״ר ליאור אונגר: ״זה קשקוש מוחלט״
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • ״הממשלה שותלת לנו מחשבות בעזרת ה-5G״: מה עומד מאחורי הסרטונים שהציפו את הרשת?
״התרופות והחיסונים מסוכנים לכולם״: בשני סרטונים שונים שרצים ביממה האחרונה בוואטסאפ ובפייסבוק, נראים שני אנשים מפרקים כדור שרכשו בבית המרקחת, מחטטים בו, מוציאים שבב מפלסטיק, ומכריזים שמדובר בתרגיל של הממשלה לעקוב אחרי האזרחים.
הסרטונים, שצולמו בארץ, מלווים בהסבר בעברית לפיהם "זה בעצם הפעולות שהממשלה עושה עם ה-5G. רוצים שלכל אחד יהיה כזה בגוף, שימו לב מה נותנים לכם". בסרטון השני נאמר ״הממשלה קוראת את הנתונים האלה ויודעת בכל רגע איפה אנחנו נמצאים ושותלת לנו מחשבות. זה פשוט דבר מאוד מסוכן״.
מכאן שני הסרטונים, שלא ברור אם הם אמיתיים או פראודיה (גאונית יש לציין), התגלגלו ברשתות החברתיות וגרמו לחובבי הקונספירציה בכל הקשור לפריסת הדור החמישי לצאת מהחורים ולהוכיח את התיאוריות ההזויות שלהם. ורק חידוד קטן לאותם קונספירטורים: הסמארטפון שככל הנראה אתם מחזיקים עכשיו ביד אוסף פי כמה וכמה יותר מידע מכל צ׳יפ קטן שלכאורה מוחדר ללא ידיעתנו לגוף שלנו.
מפחיד, נכון? אולי. אמיתי, נכון? לא בדיוק. כותרות על הקשר בין פריסת הדור החמישי למעקב אחר אזרחים צצות יומם וליל ברשתות החברתיות, ולפחות באחד מהסרטונים אפשר לראות כי האריזה של הכדורים פתוחה. אז מה זה בדיוק השבב שמצאו שני האנשים בסרטון?
״זה קשקוש מוחלט, אפשר גם להסביר אותו מדעית״, אומר ד״ר ליאור אונגר בשיחה עם ׳ישראל היום׳. ״הדבר היחיד שנמצא היום בתוך גלולות ענקיות אלה מצלמות שמצלמות את הקיבה והמעי. האנשים המגוחכים האלה שמפרקים קפסולות נוזליות מדגימים בתוכן נַגׇד. וכל ילד שהיה בשיעור אלקטרוניקה בכיתה א׳ יודע לזהות איך נראה נַגׇד״.
״נגד לא יודע לעשות כלום חוץ מלווסת זרם. הוא לא שבב, הוא לא מקליט, הוא לא מצלם. זה בדרך כלל הרכיב האלקטרוני הכי בנאלי והכי דבילי שיש. חלק מהאנשים משתילים את זה כחלק ממדיניות של פייק-ניוז, וזה מראש פונה לסוג אנשים קונספירטיבים שמעולם לא דאגו לבדוק איך נראה נגד, אבל אם תראה את זה לילד בכיתה א׳ שיודע רק לחבר נורה לסלולה הוא יגיד לך שזה שטויות״.
 
 

outbrain-article-desktop-side