200 חרדים נעצרו סמוך לקבר הרשב"י במירון | ישראל היום

200 חרדים נעצרו סמוך לקבר הרשב"י במירון

תושבי מירון מדווחים על עימותים בין שוטרים ומתפללים • מאות אנשים שמפלסים את דרכם אל הקבר דרך חצרות פרטיות ופרצות בגדרות • צפו בתיעוד
פורסם ב: עודכן ב:
0

למרות טענות המשטרה על חסימת דרכי הגישה למושב מירון עד לסוף השבוע, פרצו היום (שלישי) חרדים קיצוניים לחצרות הבתים במטרה להגיע אל קבר הרשב"י.

עימותים בין מתפללים לשוטרים בהר מירון // צילום: דוברות המשטרה

באחד המקרים החמורים נכנסו חרדים למבנה רפת ישן של תושבת המושב בת ה-92, ולמרות בקשותיה החוזרות שלא לעבור דרך חצרה הפרטית האנשים המשיכו לעבור דרכה. תושב נוסף תיעד את הכניסה דרך הפרצה בגדר שליד תחנת הדלק במעלה ההר.

דויד קליין יו"ר ועד מושב מירון אמר ל"ישראל היום": "מה שהולך פה זה הפקרות. אובדן שליטה. אם היו מביאים לכאן צבא ולא משטרה, היה עולה פחות והיו משתלטים על העניינים הרבה יותר טוב. העיקר שקצין המשטרה אומר שיש להם ציוד משוכלל ושאנחנו נגלה את הכל".

חדירה לחצרות פרטיים בדרך לקבר הרשב"י // צילום: דוברות המשטרה

"יש כאן איבוד עשתונות טוטאלי. אין להם שליטה על מה שקורה פה בכלל. שוטרים בכמויות עומדים בשערים שהם סגורים לחלוטין, ואנשים ליד השער נכנסים פנימה דרך גדר שכבר נפרצה. כשמגיע שוטר הם בורחים וכשהוא מסתובב הם נכנסים.

הבית שלי הוא הבית הראשון במושב ליד השער הראשי. מכיוון שהם לא רוצים לעלות בדרך הראשית, הם פרצו את הגדרות בחצרות. לחצר שלי פרצו. זה לא יאומן. אני שומר בחצר התחתונה, הבן שלי שומר בחצר העליונה שלי וזה ממש לא יאומן מה שקורה כאן.

מתפללים חודרים לבתי תושבים במירון

השוטרים מסתובבים במושב אבל אף אחד מהם לא עוצר אף אחד ברחוב ושואל אותו מה הוא עושה במקום שהכניסה אליו אסורה. מצדי שיתנו לכולם להגיע למתחם, אבל שישחרר את המושב. שייתנו להם לעלות דרך הכביש למעלה אבל שלא ייכנסו לתוך המושב שלא ייכנסו. אנשים מסתובבים כאן בלי מסיכות, זאת סכנת נפשות מה שקורה כאן".

במבצע מירון של השנה הנוכחית השתתפו לא פחות מ – 2300 שוטרים ולוחמי מג"ב שתפקידם היה למנוע את הגישה למתחם הרשב"י. במשטרה אומרים שהיום צומצמו הכוחות על ההר, ועד כה לא התייחסו לטענות שהוטחו עליהם מצד אנשי המושב. 

על האירועים המדוברים נמסר מהמשטרה כי: "שוטרי משטרת ישראל פינו כמה עשרות אנשים שניסו להיכנס למתחם הקבר ולהגיע לקבר הציון תוך הפרת התקנות לשעת חרום. השוטרים כרזו למפרים לעזוב את המקום  אך הם  סירבו לעזוב את המקום תקפו את השוטרים והם נאלצו להשתמש בכוח ולפנות אותם מהמקום. 200 חשודים נעצרו בגין תקיפת שוטרים ובשלב זה המפרים מורחקים מהמתחם על ידי השוטרים".

 
 

outbrain-article-desktop-side