פילבר: "מתנהל 'מרוץ למיליון' מי יביא את ראשו של רה"מ"

יממה לפני שהפך עד מדינה בתיק 4000, הכחיש שלמה פילבר את החשדות נגדו: "מאות חוקרים מתחרים זה בזה" • המשטרה: "לא מתייחסים לחקירות שהסתיימו"

שלמה פילבר , צילום: אורן בן חקון

יום לפני שחתם על הסכם עד מדינה בפרשת 4000, בזק־וואלה, אמר מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, לחוקרי המשטרה: "יש מרוץ למיליון בשאלה מי יביא את הראש של נתניהו". 

ב־19 בפברואר 2018, יממה בלבד לפני שפילבר חתם עם המשטרה על הסכם עד מדינה בתיק, הוא נעצר ונחקר במשטרה. 

החקירה ככל הנראה עסקה במעשים שבגינם החליט לחתום על ההסכם. 

תמליל החקירה, שהגיע לידי "ישראל היום", חושף את מחשבותיו של פילבר באותה עת. 

"מנסים לחפש אותי"

במהלך החקירה נשאל פילבר על ידי אחד החוקרים: "איך כל הדברים האלה נתפסים לבן אדם אחד?". פילבר משיב: "לא בגללי". החוקר מתפלא: "לא בגללך?", ופילבר עונה: "לא, לא, לא" ומסביר מה לדעתו מתרחש. 

"יש 300... 500 חוקרים בישראל, שכולם נמצאים עכשיו באיזו מין תחרות, מרוץ למיליון, מי יביא את הראש של נתניהו. אז מה צריך? את אחד האנשים הקרובים אליו. אז מסמנים אותי, ומנסים לחפש אותי ולהפוך אותי...".

צילום ארכיון: משה בן שמחון

פילבר לא מצליח להשלים את המשפט הזה, כאשר החוקרים מושכים את השיחה לכיוון אחר, אך המשמעות ברורה: לטענתו, המשטרה רוצה את "הראש של נתניהו". 

כדי להשיג זאת, החוקרים פונים למקורבים אליו, "מסמנים" אותם, ומנסים לחפש עליהם מידע מפליל שיאפשר להפעיל עליהם לחץ ולהפוך אותם לעדי מדינה. 

עוד בנושא: 

אלוביץ' יזומן לשימוע לפני כתב אישום

הציטוט המדויק מעדות פילבר: "לא חשבתי שהמיזוג בין בזק ל-yes הוא אסון"

המסמך הנעלם שמערער את תיק 4000

נכון להיום, לא ידוע על אילו עבירות נחקר פילבר, ומה כלל הסכם עד המדינה שנחתם איתו. מהתמליל המתפרסם כאן ניתן להבין, כי פילבר חש שהחקירה בעניינו נובעת מסיבות פוליטיות, ואף מתקבל הרושם כי היא עסקה בעניינים רבים שאינם בהכרח קשורים למשרד התקשורת. 

יום לאחר החקירה שנחשפת כאן, חתם פילבר על הסכם עד המדינה, והוא נחשב לעד מרכזי בכתב האישום בתיק 4000. 

מהמשטרה נמסר בתגובה לתמליל החקירה שנחשף כאן: "תיק החקירה טופל במלוא האחריות והרצינות הנדרשת על ידי צוות חוקרים מיומן ומקצועי בליווי הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות ובמשרד המשפטים". 

עוד נמסר מהמשטרה בתגובה כי "הניסיון להטיל דופי בצוותי החקירה שפעלו ביושרה ובמקצועיות, לא ירפו את ידיה של משטרת ישראל להמשיך בתפקידה וזאת מתוך מטרה להגיע לחקר האמת ביושר ובהגינות הראויים.

כפי שציינו בעבר, אין בכוונתנו להתייחס לחקירות שהסתיימו וכלל החומר הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר