דיקלה: "שחררתי את כל המחסומים" | ישראל היום

מוזיקה

דיקלה: "שחררתי את כל המחסומים"

צפו: דיקלה מוציאה שיר חדש, "שבועיים", עם קטע ראפ בערבית וקליפ שבו היא רוקדת • "אני לא מוציאה שיר בכל רגע", היא אומרת, "אני כל הזמן כותבת ומחכה לרגע הנכון להוציא"
פורסם ב: עודכן ב:
0
דיקלה משחררת שיר חדש, והוא קצת מפתיע: שיר קצבי עם קטע ראפ בערבית מלווה בקליפ שבו הזמרת - שידועה בבלדות קורעות הלב שלה - רוקדת. "שבועיים" קוראים לשיר, שאותו כתבה והלחינה דיקלה עצמה יחד עם דולב רם ופן חזות. ההפקה המוזיקלית היא של איתי צוק ורוני בראון.
"הפעם לא הייתי מעורבת בהפקה של השיר", מספרת דיקלה (46), "אמרתי להם, 'קחו אותו ותעשו מה שאתם רוצים'. כנראה זה הוציא צבע אחר, ואני מאוד מחוברת אליו".
מראש היתה מחשבה ללכת לכיוון חדש, או שזה יצא במקרה?
"אבולציה של אמן היא שהוא מתפתח. אני מאוד שמחה על זה כי אני כל הזמן מחפשת. זו גם אחת הסיבות שאני לא מוציאה שיר בכל רגע. אני כל הזמן יוצרת וכותבת, ומחכה לרגע נכון להוציא שיר". 
היו כמה שנגנזו בדרך?
"אני בדרך כלל לא גונזת, או שאני נותנת לאחרים או שאני מוציאה. אחרי כמה דברים שכתבתי, בסופו של דבר החלטנו שזה השיר שאנחנו מוציאים. אין פה אסטרטגיה. מוזיקה היא עניין נזיל".
מבחינת השירה את מגיעה בשיר הזה לגבהים חדשים. 
"רוני אמר לי 'דיקלה, תני יותר', אז הגעתי להכי גבוה שיש. אני חושבת ששחררתי את כל המחסומים ואת כל השבלונות, את כל מה שאני מכירה".
זה מה שיאפיין את השירים הבאים? 
"בגדול, מה שעומד לאפיין את האלבום החדש הוא דברים מיוחדים. אנחנו מנסים לא לחזור על עצמנו".

"הגעתי להכי גבוה שיש". דיקלה // צילום: זהבית לגאלי
יש קטע של ראפ בשיר, וזה לא בדיוק הסגנון שלך. 
"זו היתה הברקה של רוני בראון. אני מאוד מחוברת לראפ. מרק קקון (שקטע הראפ בשיר הוא שלו, ע"ס) הוא מוזיקאי מוכשר, והוא שר שם בכמה שפות". 
בקליפ החדש שהוציאה, דיקלה רוקדת לא מעט. "אחת האהבות שלי היא ריקוד", היא מספרת, "ולא ביטאתי את עצמי הרבה על המסך, אז זו היתה הזדמנות. חשבתי שהגיע הזמן'". אהבה נוספת שלה היא גם ילדתה בת השנה וחצי, אותה הביאה לעולם בהליך פונדקאות, אותו ביצעה עם אחד מחבריה הטובים, שלומי אלקבץ, אחיה של רונית ז"ל.
איך האימהות? את מצליחה לשלב בינה לבין העבודה?
"ברור שאני מצליחה לשלב. החיים הם המון, ולהיות אמא זה עוד משהו בתוכם. יש הרבה נשות עסקים עם קריירות גדולות שמשלבות - וגם אני". 
זה השפיע על היצירה שלך?
"כשיש משהו כל כך משמעותי בחיים שלך - ברור שהוא משפיע על היצירה. נוסף רגש שלא הכרת מעולם, ואתה מתייחס אליו בזמן יצירה. אני בטוחה שזה משפיע, אבל אני לא יודעת איך בדיוק".
כבר כתבת על הילדה שיר? 
"אני עוד לא שם כי אין לי מספיק מילים. מה אני אכתוב? 'אני אוהבת אותך'? זה לא מספיק". 
ולמרות התינוקת שמעסיקה אותה הרבה, דיקלה מצאה גם זמן להתנסות לראשונה בריאליטי, בתוכנית "דה פור", בה היא שפטה. כשהיא מתבקשת לסכם את החוויה, היא נלהבת. "היה לי מהמם. זו היתה אחת החוויות המרגשות מבחינתי. כל כך פחדתי מזה, אבל כל כך נהניתי". 
התאכזבת שהתוכנית לא הצליחה?
"התבאסתי כי הייתי חלק מקבוצה שעבדה קשה מאוד כדי שדברים יקרו, אבל זה לא שלא הצלחתי לקום מהמיטה".
תעשי את זה שוב בעתיד? 
"אם תהיה הצעה ראויה ואני ארגיש שיש לי מה לתת - אז כן".

 

 
 

outbrain-article-desktop-side