גבאי כינה את ברושי "עבריין מין" - ויפצה אותו ב-40 אלף שקלים | ישראל היום

גבאי כינה את ברושי "עבריין מין" - ויפצה אותו ב-40 אלף שקלים

יו"ר מפלגת העבודה פרסם התנצלות רשמית שבה חזר מהכינוי, ויפצה אותו בעשרות אלפי שקלים • "לא היה מקום והצדקה לשימוש בביטוי"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • איתן ברושי, אבי גבאי // צילומים: אורן בן חקון, דודי ועקנין
    איתן ברושי, אבי גבאי // צילומים: אורן בן חקון, דודי ועקנין
יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי יפצה את איתן ברושי ב-40 אלף שקלים ויפרסם התנצלות, לאחר שכינה אותו עבריין מין. 
לפי ההסכם בין הצדדים, התביעה של ברושי תימחק ובתמורה ישלם לברושי 40 אלף שקלים ויפרסם מכתב התנצלות רשמי: "פרסמתי בחשבון הטוויטר הודעה שבמסגרתה כיניתי את איתן ברושי עבריין מין, והודעתי על השעייתו מפעילות המפלגה. ברצוני להודיע שאני חוזר בי מהדברים שפרסמתי ואני מתנצל בפני ברושי ומשפחתו. לא היה שום מקום והצדקה לשימוש בביטוי זה".
באוגוסט בשנה שעברה הגיש ברושי תביעת דיבה לבית משפט השלום בתל אביב נגד גבאי, לאחר שגבאי דרש את התפטרותו של ברושי בציוץ בטוויטר, שבו התייחס לטענה על פגיעה מינית שכביכול ביצע ברושי, ולעדותה של חברת המפלגה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, שלפיה הוא נגע בישבנה בצורה לא הולמת. בציוץ שכתב אז נרשם: "שוחחתי עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".
בתביעה שהוגשה על-ידי עורך הדין אילן בומבך נכתב, בין היתר: "עניינה של תביעה זו בפרסום דיבה קשה במיוחד ברשת החברתית טוויטר על ידי הנתבע. הנתבע 'ערך' לתובע משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער, במסגרת ציוץ בטוויטר. הנתבע לא הסתפק בתיאור הדיבתי של 'מעשיו המבישים', ולא רק ששפט אותו וגזר ציבורית ומפלגתית את דינו, ולא רק שקיבל החלטה בדבר השעיה מהרגע להרגע, אלא שהוסיף והציב את התובע בשורה אחת עם עברייני המין ברחוב או בכנסת".
 
 
 

outbrain-article-desktop-side