מגשים חלום: עדן חסון לא עוצר | ישראל היום

מוזיקה

מגשים חלום: עדן חסון לא עוצר

רגע אחרי שהתברר כי הוא יקבל פרס אקו"ם על שירו "שמישהו יעצור אותי", עדן חסון מדבר על ההצלחה המהירה ועל ההתרגשות • וגם: האם הוא חושש לאבד את הרלוונטיות?
פורסם ב:
0
בשנה וחצי האחרונות הפך עדן חסון (24) לכוכב. השיר "שמישהו יעצור אותי" צבר 35 מיליון צפיות ביוטיוב, הוכתר כאחד הלהיטים הגדולים של התקופה, ועכשיו הוא מקבל הכרה משמחת במיוחד: השבוע נודע כי חסון יקבל על השיר את פרס אקו"ם לשיר השנה. 
כתב: מאור בן הרוש // צילום: משה בן שמחון
"קורים לי הרבה דברים טובים לאחרונה, והפרס הוא ללא ספק אחד הדברים הגדולים", אומר חסון, שגדל בפרדס חנה ושכתב שירים לאיתי לוי, לפאר טסי ולעדן בן זקן עד שפרץ בעצמו עם "שמישהו יעצור אותי". "כילד הייתי רואה אנשים שזוכים וחולם על זה. ופתאום זה אני. זה וואו וזה ממש מילא אותי באושר. אני מקבל הרבה תגובות על השירים וההופעות, אבל פה זה פרס על כתיבה והלחנה - וזה מרגש".
זה השיר הראשון שלך בקריירה. אני מניח שלא העלית בדעתך שזה מה שיקרה איתו.  
"ציפיתי שיקרה משהו עם השיר הזה - אבל לא ברמה הזאת. לא ברדיו ולא ביוטיוב. זה משהו שלא יכולתי אפילו לדמיין. המזל שזה קרה בצורה הדרגתית ולא בבום אחד. בגלל ההדרגתיות - הצלחתי לעכל ולא להשתגע. הבעיה היא שכששיר ראשון מצליח ככה, יש פחד שהשיר השני לא ישחזר את ההצלחה, אבל התגברתי על הפחד הזה, וגם השיר השני ("ילדים כאלה" - ע"ס) עבד. יש לו יותר מ־24 מיליון צפיות ביוטיוב. היום אני כבר לא מפחד שהשירים שלי לא יצליחו, אני רק חושש לא להיות רלוונטי". 
אתה בן 24, עם אלבום אחד שיצא השנה, וחושש לאבד את הרלוונטיות?
"היום הכל קורה מאוד מהר. הרלוונטיות מתחלפת הרבה יותר מהר. יכול להיות שממש ברגעים אלה שאנחנו מדברים חלפה רלוונטיות של זמר מסוים".
ואיך שומרים על רלוונטיות? 
"צריך להיות אותנטי ולא לפעול מתוך דחפים. נגיד הוצאת שיר, ואחרי חודש לא קרה איתו שום דבר. אם אתה מוציא שיר חדש ומתחיל לפעול מתוך פחדים וחששות - התוצאה הסופית היא לא טובה. רצף של טעויות מהסוג הזה, יחד עם השינויים המהירים בעולם, הופכים אותך ללא רלוונטי". 
דורון מדלי, שבעצמו יקבל פרס אקו"ם על ההלחנה של "TOY" אמר לי בראיון שההישג שלך הוא אדיר ושאתה צריך למצוא את הדרך לבלוט. אתה מסכים?
"אני מאוד מעריך ומכבד את דורון, וכנראה שיש אמת בדבריו, אבל כל עניין של בולטות צריך להיות במינון. כשאתה לא בולט - אתה נעלם, וכשאתה בולט מדי - אתה הופך למאוס. הגדולה היא להצליח להתנתק מכל הרעש ולהסתכל על עצמך מהצד". 
רק רוצה להישאר רלוונטי. עדן חסון // צילום: גבריאל בהרליה
הופעת השבוע לראשונה באמפי שוני. איך היה?
"זו הרגשה מדהימה. בהתחלה היו לי כאבי בטן לפני הופעות, ובשלב מסוים התרגלתי. לפני ההופעה בשוני כאבי הבטן האלה, שהם לגמרי חיוביים, חזרו". 
מתוכננת לך הופעה משותפת עם עדן בן־זקן ביולי. איך העבודה איתה?
"היא מאוד מעניינת. אומנם הקו המוזיקלי שלה ושלי לא מאוד רחוקים זה מזה, אבל העבודה ביחד מאתגרת כי שנינו דעתנים וכל אחד מכבד את ההחלטות של האחר. החיבור בינינו הוא טבעי. היא מזכירה לי אותי באותנטיות, והיא מאוד חכמה וחייכנית". 
 
 
 

outbrain-article-desktop-side