נתניהו למתנגדים להחלת ריבונות: "יהודה ושומרון - נחלת אבותינו"

חברי תנועת השמאל "מפקדים למען ביטחון ישראל" פנו במכתב לראש הממשלה שבו הזהירו: "החלת החוק הישראלי תוביל בהכרח לפגיעה קשה בביטחון ישראל" • נתניהו תקף: "אותם 'מומחים' תמכו בהסכם הגרעין עם איראן והזהירו שאני הורס את הברית עם ארה"ב"

נתניהו בביקור בגוש עציון // צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ // נתניהו בביקור בגוש עציון // צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (שלישי) למכתב ששלחו אליו ביטחוניסטים בדימוס ובו הביעו את התנגדותם להחלת ריבונות ישראלית בשטחי יהודה ושומרון.

‏"אותם 'מומחים' תמכו בהסכם הגרעין עם איראן והזהירו: 'ביבי טועה בניווט והורס את הברית עם אמריקה'. חבלי ארץ ביהודה ושומרון אינם רק ערובה לביטחון ישראל - הם גם נחלת אבותינו", אמר נתניהו.

דברי רה"מ באים לאחר מכתב ששלחו אליו חברי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" במאגדת בכירים לשעבר בצה"ל, במשטרה, בשב"כ ובמוסד, ובו דרשו ממנו שלא לקדם את סיפוח שטחי יו"ש.

"החלת החוק הישראלי על שטחי יהודה ושומרון - כולם או חלקם - שלא במסגרת הסדר מדיני, תוביל לתגובת שרשרת שתפגע קשות בביטחון המדינה, בכלכלתה ובמעמדה האזורי והבינלאומי. סיפוח ללא הסכם מסכן את ביטחון ישראל ואת חיי התושבים.

"מבקשים להתריע מבעוד מועד כי מה שיחל בהחלת ריבונות על שטח מוגבל יידרדר בהכרח לסיפוח מלא של יהודה ושומרון, על מיליוני התושבים הפלשתינים.

"החלטה של כנסת ישראל להעביר חקיקת סיפוח, חלקי ככל שיהיה, לא תוכל אלא להתפרש על ידי הרשות הפלשתינית ומדינות האזור והעולם כטריקת דלת בפני הסדר מדיני עתידי", כתבו הבכירים.

גם השר גלעד ארדן תקף את הבכירים בדימוס: "מצער שה'בכירים לשעבר' במערכת הביטחון מתיימרים פעם אחר פעם 'לנבא' מה יקרה ומה יעשו הפלשתינים בתגובה לצעד ישראלי מתבקש ומוסרי כמו החלת הריבונות והחוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביו״ש", כתב ארדן בטוויטר. "לא למדתם לקח מאוסלו ומהבאת ערפאת לשטח? מההתנתקות? מהתמיכה שלכם בנסיגה מהגולן ובהסכם עם אסד? די!".

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר