ויצמן וזו-ארץ: "אין סיבה ש'האח הגדול' לא תצליח" | ישראל היום

טלוויזיה

big brother

ויצמן וזו-ארץ: "אין סיבה ש'האח הגדול' לא תצליח"

רגע לפני פתיחת העונה החדשה של "האח הגדול" במוצ"ש, גיא זו-ארץ ולירון ויצמן מדברים על ההכנות, ההתרגשות והציפיות
פורסם ב:
0
  • לירון ויצמן בגמר העונה הקודמת של "האח הגדול"
    לירון ויצמן בגמר העונה הקודמת של "האח הגדול"
    צילום: 
    אורן בן חקון
במוצאי שבת ב־21:00 תעלה ברשת 13 עונת VIP חדשה של "האח הגדול". בין המתמודדים שצפויים להיכנס לבית: בן זיני, התסריטאי אורי גרוס, העיתונאית נרי ליבנה, נטלי דדון, עדי לאון, השחקן הישאם סלימאן, שי חי ודוגמנית טרנסג'נדרית בשם עדן יוחנן.
העונה הזאת תהיה השנייה בסך הכל של הפורמט מאז עבר לרשת, אחרי עונת בכורה שהיתה רצופה טלטלות וקשיים, ובהם התפטרות של האחות הגדולה באמצע העונה. אחד השינויים הבולטים שיקרו בעונה החדשה הוא החילוף בעמדת המגישים: עפר שכטר ואסי ישראלוף - אאוט, גיא זו־ארץ - אין, לצידה של לירון ויצמן, שנשארת מהעונה הקודמת (לאחר שצברה שבחים רבים על סגנון ההנחיה שלה). 
"החליפו את עפר ואסי כי 'גוט טאלנט' (שישראלוף ושכטר מנחים אותה, ע"ס) משודרת ממש במקביל אלינו", מסבירה ויצמן את השינוי. "אני מודה שלקח לי זמן להתאושש מזה, ואני לא בטוחה שאני מאוששת במאה אחוז. הייתי מאוד מחוברת אל אסי ועפר והעונה הראשונה של 'האח' היתה ארוכה וגדושה. עברנו חוויה מאוד רצינית ביחד, ואני מאוד מתגעגעת אליהם, אבל גם כיף לי מאוד עם גיא". 
לדבריה, שמעה על זו־ארץ רק דברים טובים לפני שנפגשו. "כל מי שדיבר עליו - גם אנשים ברחוב וגם אנשים בתעשייה - אמר עליו דברים טובים, וזה באמת מוצדק. יש לו הערות בטעם, והוא מאוד רגיש אלי ולסיטואציה". 

לא מתכוון לוותר על "הישרדות". זו-ארץ // צילום: דניאל קמינסקי
זו־ארץ, שמנחה את "הישרדות" כבר עשר שנים, לא מתכוון לוותר על הריאליטי שבו צמח. "הישרדות זה חלק ממני", הוא אומר, "ו'האח הגדול' יהיה חלק מהקריירה שלי לצד זה. ממה שהספקתי להבין עד עכשיו, 'האח הגדול' זה פרויקט מאוד דינמי. משהו אחר מאוד מכל מה שעשיתי עד היום. ב'הישרדות' אני מצטלם ורק אחרי ארבעה חודשים זה על המסך. פה אני עובד כמו בחדשות - הכל מיידי, וזה מכניס הרבה אדרנלין". 
ויצמן מתחילה את העונה כשהיא בחלק האחרון של ההריון השני שלה. "זה אתגר רציני", היא אומרת. "באמצע חודש שמיני לעמוד על הבמה של 'האח הגדול' - אין ספק שזה מאתגר. אבל ההפקה תתמוך בי, וגם הפרטנר - ויהיה בסדר". 
יש סיכוי שתלדי לפני הגמר?
"רצוי מאוד, זה מה שצריך לקרות".
אז לא נראה אותך בגמר? 
"קשה לי לצאת בהצהרות, אבל אני מקווה שאצליח להיות בגמר. ברור שאני דואגת קודם לעצמי".
הייתם נכנסים כמתמודדים לבית? 
ויצמן: "תמורת סכום מסוים - כן (צוחקת). יש לי סכום שבשבילו הייתי נכנסת לבית. אם תלהק את עונת ה־VIP הבאה - אגיד לך מהו".
זו־ארץ: "אני מאוד קנאי לפרטיות שלי, אז אני לא יודע. אני רגיש מדי, ואם מישהו יעמיד אותי להדחה אני מה זה איעלב".
אנחנו בתקופת בחירות. זה יבוא לידי ביטוי בתוכנית?
זו־ארץ: "אני מתאר לעצמי שכן. השיח הציבורי הוא מאוד דומיננטי. יש הרבה דעות והרבה מפלגות, והבית הזה הוא שיקוף של מה שקורה לנו. אני מאמין שהנושאים יעלו בתוך הבית - ובגדול". 
צפויה תחרות קשה עם הריאליטי החדש של יורם זק, שעתיד לעלות לשידור בקשת. מלחיץ?
ויצמן: "אלה לא לחצים שנוגעים אלי. אין סיבה ש'האח הגדול' לא תצליח. אני אישית מאוד נהנית. נהניתי כצופה ועכשיו כמנחה, ואני לא מתעסקת במסביב".
זו־ארץ: "תחרות מחדדת אותך וגורמת לך להיות טוב יותר, גם אם היא מייצרת אי נוחות - ואני אוהב את זה. גם ל'הישרדות' ניסו לייצר תחרות וזה לא כל כך הצליח. 'האח הגדול' הוא הדבר האמיתי". 
אתם חושבים שהשתתפות בתוכנית יכולה להרוס קריירה? 
ויצמן: "בעונות VIP קודמות זה עשה רק טוב למתמודדים. אנשים לומדים להכיר אותך. אני חושבת שזה יכול להקפיץ קריירה". 
זו־ארץ: "לבני אדם יש זיכרון קצר. הם שוכחים מהר וממשיכים לדבר הבא. זה לא הורס קריירות". 
 

 

 
 

outbrain-article-desktop-side