"החופשה שלנו הפכה לסיוט": ישראלים שמבלים באירופה ומפספסים נושא חשוב

גל החום שפוקד לאחרונה ערים רבות ברחבי היבשת גורם לרבים מהתיירים לרצות להישאר במקומות ממוזגים בלבד, אך בלא מעט יעדים אין בכלל מזגנים • ישראלית שחזרה לאחרונה מבודפשט סיפרה: "זה היה פשוט סיוט, הזענו בלי הפסקה – אפילו לא חשבנו לבדוק אם אין מזגן בחדר"

תיירת מחזיקה מאוורר קטן נייד באתונה שביוון. צילום: אי.פי.איי.

ישראלים רבים עוברים בתקופה האחרונה בנמל התעופה בן גוריון בדרך לחופשה מעבר לים לשלל יעדים, כמו רופא, מדריד, בודפשט וערים נוספות באירופה. רבים מהם מזמינים מלון מבלי לבדוק את אחד הדברים החשובים ביותר בתקופה הנוכחית – אם יש מזגן בחדר.

בשבועות האחרונים היו לא מעט גלי חום באירופה, כולל 37 מעלות בבודפשט, כמעט 40 מעלות ברומא ובסיציליה, טמפרטורות דומות ביוון, וחום גבוה מאוד בשלל יעדים, כולל אזורים בספרד, פורטוגל, רומניה, הונגריה ומדינות נוספות.

בהרבה מבתי המלון באותם היעדים – אין מזגן. הסיבה העיקרית לכך היא שבדרך כלל הקיץ קצר באותן מדינות ובבתי מלון ובבתים רבים באותם יעדים, לא טורחים להתקין מזגנים. כתוצאה מכך, תיירים רבים שמגיעים לאותם יעדים מופתעים לגלות שאין מזגנים בחדרים, ובחלק מהמקרים שבהם יש מזגנים, הם לא מספיק חזקים ואינם מצליחים לקרר כראוי את החדר.

תיירים ברומא שבאיטליה, בחודש שעבר, צילום: איי.אף.פי.

בשיחה עם ישראלית שחזרה לאחרונה מבודפשט, היא מספרת: "זה היה פשוט סיוט. הזענו בלי הפסקה, לא ידענו שאין מזגן בחדר, אפילו לא חשבנו לבדוק את זה, והיו כמעט 40 מעלות. גם בחלק ממרכזי הקניות והחנויות לא היו מזגנים, לא היה פשוט במזג האוויר הזה".

תייר ישראלי נוסף שביקר לאחרונה ברומא סיפר: "גל החום שהיה בעיר היה קיצוני. המזגן בחדר היה קיים אבל לא באמת הורגש. בהרבה מלונות ברומא אין מזגנים, זה ידוע. בימים כאלה חמים חשוב לבדוק את הדבר הזה, כי אחרי ימים שלמים של טיול בחוץ, רוצים לחזור ולהירגע בחדר, ואם כל כך חם זה הרבה פחות נעים ונוח".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר