אילת לא תיראה אותו הדבר - זוהי ההחלטה הדרמטית שתשפיע על העיר

במסגרת החלטה שהתקבלה ע"י ועדת השרים לענייני פנים ושירותים, תוסר מגבלת הגובה לבינוי של מלונות בחוף הצפוני בעיר • בעקבות ההחלטה יוכלו להיבנות מלונות חדשים בעיר, ומלונות קיימים יוכלו להוסיף קומות נוספות

מלונות בקו החוף באילת . צילום: משה שי

ועדת השרים לענייני פנים ושירותים אישרה היום (רביעי) את הסרת מגבלת הגובה לבינוי מלונות בחוף הצפוני באילת. על פי ההחלטה ניתן יהיה לבנות מלונות עד גובה של 20 קומות מה שיוסיף עוד מאות חדרי מלון בעיר.

במסגרת ההחלטה שהתקבלה, באילת תתאפשר בנייה של מלונות נוספים והוספת קומות למלונות קיימים. עד היום התאפשרה בניה של עד שמונה קומות בלבד. בעקבות ההחלטה למלונות הסמוכים לקו המים בעיר יוכלו להוסיף קומות עד לגובה של 60-45 מטר – בין 20-12 קומות.

תיירים חוזרים לאילת: "מזהים חזרה לשגרה"

המגבלה על הבנייה במלונות נבעה משדה התעופה הפעיל בעיר. עם סגירת שדה התעופה בעיר מגבלות הגובה הפכו ללא רלוונטיות. לפיכך החליטה ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים, לבטל את מגבלת הגובה הקיימת.

"אנו מביאים בשורת ענק לאילת" אמר שר התיירות חיים כץ. "מאות ואף אלפי חדרים יתווספו בעיר. המהלך יעודד תחרות, יסיר בירוקרטיה עודפת עבור מלון שרוצה להתחדש, ויאפשר ליזמים שטרם בנו להגדיל את ההיצע. אפעל להמשך הסרת חסמים, לטובת הגברת קצב בינוי המלונות בישראל".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר