אחרי שנתיים של חוקי קורונה נוקשים: זו המדינה שמסירה את ההגבלות

אוסטריה תסיר את הגבלות הכניסה למדינה ותאשר גם ללא מחוסנים לבקר בה • בכך, היא מצטרפת למדינות אירופאיות רבות • חובת עטית מסכות בטיסות למדינה – תישאר בתוקפה

אחרי שנתיים של הגבלות קשות על תיירים - אוסטריה נפתחת, צילום: אורן בן חקון

אחרי יותר משנתיים ואחרי שורה ארוכה של מדינות שכבר הסירו את הגבלות הכניסה אליהן, אוסטריה מצטרפת הבוקר לאותה רשימה ומקבלת את כולם, כמעט ללא הגבלות. כל מי שירצה להיכנס לאוסטריה, גם אם לא חוסן או החלים, יכול לעשות זאת, אפילו ללא צורך בבדיקות קורונה או מילוי טפסים.

עם זאת, למרות שהחל מהיום מדינות האיחוד האירופאי, שאימצו את המלצת האיחוד וכבר לא דורשות לעטות מסכות בטיסות, באוסטריה, בחרו שלא לאמץ המלצה זו של האיחוד. כדי לטוס לאוסטריה, עדיין תצטרכו לעטות מסכה מסוימת אך זו ההגבלה היחידה כרגע.

אוסטריה גובלת בשמונה מדינות, כאשר חלקן עדיין מגבילות תיירים בכניסה אליהן. הפתיחה של אוסטריה מציבה מדינות כמו גרמניה ואיטליה, שגובלות בה, במצב בעייתי מאוד, שכן הגבולות עם אוסטריה ועם מדינות נוספות שנפתחו לחלוטין, פתוחים לגמרי וכך בעצם יכולים כרגע תיירים לא מחוסנים, לנחות באוסטריה ולעבור באופן כמעט חופשי לגרמניה או איטליה.

מדינות נוספות שהסירו את כל ההגבלות ומקבלות את כולם ללא דרישות הן: שווייץ, יוון, הונגריה, רומניה, פולין, שבדיה, דנמרק, נורבגיה, איסלנד, אירלנד, מקסיקו, ירדן, בחריין, בולגריה, האיים המלדיביים ומדינות נוספות.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר