במטא הבינו את הקטע: החברה תאסור על שנאה וגזענות נגד "ציונים"

בהודעה שפרסמה ענקית הרשת החברתית נטען כי מחקר שערכה חשף כי גולשים משתמשים בונח "צוינים" כפורקסי ליהודים וישראלים • "מכאן ואילך נסיר כל תוכן שכולל את המונח 'ציונים' כשהוא לא קשור באופן מפורש לתנועה הפוליטית", נכתב בהודעת החברה

משרדי מטא. צילום: רויטרס

חברת "מטא" שמחזיקה את ענקיות הרשת החברתית פייסבוק ואינסטגרם הודיעה היום (שלישי) על שינוי במדיניות השיח שלה וכעת תאסור על תוכן שתוקף ציונים בכל היקשר שאינו במפורש "קשור לתנועה הפוליטית".

בהודעה שפרסמה מטא נכתב: "אנו מכירים  בכך שאין כל סוג של קונצנזוס גלובלי לכוונה של אנשים כשהם משתמשים במונח 'ציונים'. עם זאת, לאחר שערכנו מחקר בנושא, משמשת ביטוי פרוקסי ליהודים וישראלים. בהקשר של מתקפות מלאות שנאה, אנו נסיר כעת תוכן שתוקף 'ציונים' תוך עשיית השוואות שעושות דהומניזציה, קוראות לפגיעה או מכחישות את קיומים על בסיס זה".

"מכאן ואילך נסיר כל תוכן שכולל את המונח 'ציונים' כשהוא לא קשור באופן מפורש לתנועה הפוליטית, ועושה שימוש בסטריאוטיפים אנטישמיים או מאיים בפגיעה ואלימות", נכתב. 

בהודעת החברה ניתנו דוגמאות מפורשות למצבים בהם החברה תסיר את המונח "ציונים" מהפלטפורמות שלה. בין הדוגמאות שניתנו נמצאות טענות שהציונים שולטים בעולם, השוואת ציונים לחיזרים או שרצים, קריאות לפגיעה בציונים והכשת קיומם כבני אדם.

סשה רויטמן-דרטווה, מנכ"ל התנועה למאבק באנטישמיות, אמר בתגובה להחלטת ''מטא'' כי "מאז ה-7 באוקטובר, ועוד קודם לכן, ראינו כיצד שיח מסית, אלים ואנטישמי המתקיים באינטרנט הופך לתקריות אלימות וטרור נגד יהודים, וצריך לעצור את השיח הזה בזמן. מדובר בצעד חשוב מצד 'מטא', ואנו מקווים שרשתות חברתיות נוספות ינקטו בצעדים דומים. נמשיך לפעול באופן יומיומי כדי שזה יקרה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר