מאסק מטיל פצצה: "עסקת טוויטר מוקפאת עד להודעה חדשה"

המיליארדר צייץ כי העסקה בשווי 44 מיליארד דולר "מוקפאת באופן זמני", בגלל בדיקה שעורכים לגבי היקף המשתמשים הבלתי אנושיים ברשת החברתית • מניית החברה צנחה בכ-25%

"עסקת טוויטר מוקפאת עד שנבדוק את כל הפרטים", אילון מאסק // צילום: AP

המיליארדר אילון מאסק, שהצעתו לקניית טוויטר קיבלה אור ירוק לאחרונה מחבר המנהלים החברה, צייץ היום (שישי) בטוויטר כי העסקה בשווי 44 מיליארד דולר "מוקפאת באופן זמני" בגלל בדיקה שעורכים לגבי היקף המשתמשים הבלתי אנושיים ברשת החברתית. מניית טוויטר צונחת בכ-25 אחוזים עוד לפני שנפתח יום המסחר בוול סטריט.

המשמעות של ההצהרה היא שמאסק עשוי לוותר לחלוטין על רכישת טוויטר או לבקש להוריד את המחיר אם יתברר כי היקף החשבומות המזוייפים גדול בהרבה מחמישה אחוזים שטוענת החברה.

ההודעה מגיעה זמן קצר גם אחרי שהרשות לניירות ערך האמריקנית הודיעה שתחקור את הפעולות של מאסק לקניית 9 אחוז ממניות טוויטר, בטרם הודיע על רצונו לרכוש אותה במלואה בשל החשד שלא דיווח בזמן על הנתח הגדול שרכש.

"העסקה נמצאת בהקפאה זמנית עד שיתבררו פרטים על אופן החישוב של החשבונות המזוייפים, וחשבונות הזבל כדי לראות אם אכן הם בשיעור של פחות מ-5 אחוזים".

כזכור, ענקית הרשת החברתית טוויטר נמכרה לאילון מאסק, האיש העשיר בעולם, בתמורה ל-44 מיליארד דולרים. מאסק קנה את החברה במחיר של 54.20 דולרים למנייה בודדת, המחיר אותו הציעה לפני כשבועיים.

"חופש הדיבור הוא סלע היסוד של דמוקרטיה מתפקדת, וטוויטר הוא כיכר העיר הדיגיטלית היכן שסוגיות החשובות לעתיד האנושות נידונות", אמר מאסק בהצהרה קצרה. "אני רוצה לשפר את טוויטר על ידי הוספת פיצ'רים חדשים והפיכת הקוד של האלגוריתם שלה לפתוח".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi