"תהיה בעד נבחרת הולנד. במקום שאני בא ממנו תולים שלטים של ישראל"

כ-150 אלף הולנדים הגיעו לגרמניה כדי לצבוע את דורטמונד בכתום לקראת חצי הגמר אנגליה, והפכו למנצחים הגדולים של היורו • נייטרלים לקראת המשחק? בני ההולנדי דוחק בכם לבחור צד: "אני ממקום מאוד פרו ישראלי" • ומהי רמת האופטימיות לקראת ההתמודדות?

אוהדי נבחרת הולנד צובעים את דורטמונד בכתום לפני חצי גמר היורו / דניאל לוי

לפי הדיווחים בגרמניה, כ-150 אלף הולנדים עשו את דרכם הבוקר (רביעי) או כבר מאתמול למדינה המארחת כדי לתמוך בנבחרת שלהם לקראת חצי גמר היורו הערב בזיגנל אידונה פארק שבדורטמונד מול אנגליה במטרה להצטרף לספרד ולשחזר את גמר המונדיאל מ-2010. כבר בשעות המוקדמות התאספו אלפי כתומים בכיכר המרכזית של עיר הנמל מלווים בחצוצרות, רימוני עשן, דגלים ולא מעט צידניות של בירה.

את הרגע המגניב רשמו שלושה בחורים שהגיעו מאמסטרדם ברכב כתום שכולו מוקדש לנבחרת ההולנדית. בכסא שליד הבחור שיש מאחור היתה צידנית ענקית עם בירות ו-וודקה. בחור הולנדי ראה אותי מצלם בחיוך כמה סרטונים ופתח בשיחה איתי. שמו בני (Beneie) והוא כמעט כמו בכל אינטראקציה בחודש האחרון שהיתה לי בגרמניה שאל מאיפה אני.

"שתדע שאני מאורק (Urk) שזה מקום מאוד פרו ישראלי, אנשים תולים במרפסות שלהם דגלים של ישראל, אתה צריך להיות איתנו היום", אמר לי אחרי שעשיתי טעות ואמרתי שאין לי פייבורטית. ומה מידת האופטימיות שלו להערב? "אני חושב שזה 50-50. אנגליה לא כל כך טובה ועדיין יש לה כוכבים, אנחנו עם הגנה איטית, לדעתי המשחק יילך להארכה".

אוהד נבחרת הולנד עם דניאל לוי, צילום: דניאל לוי
האוטו הכתום של אוהדי נבחרת הולנד, צילום: דניאל לוי

לאחר השיחה עם בני, פגשתי חבורה של חמישה צעירים, בני 25 מאמסטרדם שהגיעו אתמול לעיר ברכבת. הם סיפרו לי שהארגון האדיר שרואים מהולנד לאורך כל הטורניר מסתבר נובע מכך שיש לנבחרת ארגון אוהדים ממומן עם ספונסרים, תרומות ולא מעט כסף שמאפשר להם להעמיד שני אוטובוסים שמהם מצלמים את סרטון השמאל-ימין המפורסם בכל משחק, מאפשר להם להביא מרצ'נדייז לכל האוהדים שמגיעים ושגורם להולנדים להיות המרענן הרשמי של הקיץ. אוהדי סקוטלנד היו נהדרים ואוהדי טורקיה סיפקו את הסחורה, אבל ההולנדים, גם בגלל המעמד אליו הגיעו, הם המנצחים הגדולים של הטורניר.

לסיום דיברתי עם אבא ושני ילדיו מהעיר Goes, והם לשמחתם הגדולה זכו בכרטיס למשחק הערב. במקרים כאלה מסקרן לשמוע דווקא את הילדים אז פניתי לאח הקטן מרטין. "כמה תהיה מאוכזב הלילה אם תפסידו?", ניסיתי להבין גם ממנו את גודל הציפיות. "תלוי מה יקרה במשחק. אם נוביל ונספוג שער מאוחר זה יהיה קשה. אם אנגליה תתפוצץ ותנצח בפער של 3 או 4 שערים, לא אהיה מאוכזב".

אוהדי נבחרת הולנד, צילום: דניאל לוי
israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
אוהדי נבחרת הולנד, צילום: דניאל לוי
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר