לא מתגעגעים לקטאר: היורו בגרמניה הוא חגיגה אחת גדולה

אליפות אירופה 2024 היא הפנינג חגיגי שרק מדינות באירופה יכולות לייצג • מלהקות ססגוניות ברחובות ועד אווירה חופשית ומשוחררת • כתבנו נהנה מכל רגע ברחובות דיסלדורף ותוהה למה פיפ"א מתאכזרת לאוהדים ומקיימת חלק מהטורנירים במדינות בעייתיות

קיום המונדיאל האחרון בקטאר או זה שיהיה ב-2034 בסעודיה הפריע ומפריע לכל כך הרבה אנשים ברחבי העולם ואירופה בפרט, בעיקר בגלל סיבות שאינן קשורות לכדורגל. בגלל היחס ללהט"בים ונשים, בגלל היחס לפועלים זרים שנקברו מתחת לאצטדיונים בשנים שלפני חורף 2022 ובעיקר בגלל שלמדינות האלה אין את התנאים המספקים ליצר פסטיבל או הפנינג למיליונים שבאים לשטחיהם. זו הסיבה שהולנדים, גרמנים ועוד החרימו את המונדיאל האחרון, זו הסיבה שהמילה שחיתות נזרקה לאוויר כל כך הרבה פעמים.

גרמניה לעומת זאת מובילה בתחומים האלה כי היא מאפשרת לכל סוגי האנשים, לכל בני המיעוטים ולכל התיירים שמגיעים אליה להרגיש שייכים ואם צריך לייצר הפנינג וחוויה צדדית שלא נוגעת רק בכדורגל, היא בין המובילות בתחום.

גברים, נשים וילדים. כולם נהנים בגרמניה, צילום: דניאל לוי

הוכחה לכך ראיתי הערב (שני). הלכתי ברחובות דיסלדורף שמעתי מוזיקה מקפיצה מרחוק, התקרבתי וראיתי להקה בת תשעה אנשים לבושה כולה כמו קבוצת כדורגל. ארבעה נגני סקסופון, נגן אורגן, שני נגני גיטרה, מתופף, וסולן שהקפיצו כמה עשרות אנשים שלא שמו לב שהמשחק בין בלגיה לסלובקיה כבר התחיל. הסולן רקד עם הילדים, קיבל אהבה מהמבוגרים וגם זקנים לקחו חלק. אפילו השוטרים ממול לא הפסיקו לחייך. 

גרמני עם חולצה לבנה מכופתרת בתוך המכנס נראה מהופנט. שאלתי אותו אם הוא מכיר אותם והוא אמר שלא. הוא תושב פרנקפורט ולא יצא לו להיתקל בהם. שמם RSG - RHYTHMUSSPORTGRUPPE. (חפשו בגוגל). "אני עברתי פה במקרה ותקוע פה כבר חצי שעה", אמר.

להקת רחוב בדיסלדורף, צילום: דניאל לוי

לאחר ההופעה הם נפרדו מהקהל ואמרו שהם לוקחים הפסקה ויחזרו שוב לקראת המשחק המאוחר של היום. ניגשתי אליהם ליד הוואן שלהם, ואחד מהם - תומאס - סיפר לי כי הם למדו ביחד באוניברסיטה, החליטו להקים את הלהקה ומופיעים ומוכרים באיזור דיסלדורף וחבל הרוהר, דורטמונד, קלן ועוד. שאלתי אותו אם הם משחקים כדורגל והוא אמר שלא, למרות שכולם נראים בכושר מצוין. עם זה שהופעות רחוב ביורו זה מקפצה גדולה לשאיפות שלהם הוא הסכים לגמרי. "הופעה אחת פה זה כמו 20 במקום אחר".

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות

10 דקות לאחר מכן התחילה הופעה נוספת של להקה דרום אמריקאית שעשתה ברק-דאנס, פעלולי גוף וגרמה לאנשים לעצור. חבל שלא עבר פה גם נציג של פיפ"א, שיראה על איזה מחדלים הוא וחבריו חתומים. אבל אתם יודעים, הכדורגל הוא כבר מזמן לא רק של האוהדים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר