אוהדי פאוק סלוניקי. צילום: EPA

מכת"זית וגז מדמיע במגרש כדורגל: כשהשוטרים התנהגו לאוהדים "כמו הטליבאן"

צפו בתיעוד: מהומות קשות בין שוטרים בלגים לאוהדי פאוק סלוניקי שהגיעו לצפות במשחק מול קלאב ברוז' בקונפרנס ליג • הצד היווני טוען: השתמשו בגז מדמיע ומכת"זית נגד אוהדים שלא עשו דבר, היחס היה לא אנושי ואוהדים פונו לבית חולים עם שברים • הצד הבלגי טוען: מאות אוהדים ללא כרטיסים ניסו לפרוץ לאצטדיון והשליכו אבוקות לעבר שוטרים

המשחק הראשון בין קלאב ברוז' לפאוק סלוניקי ברבע גמר הקונפרנס ליג אמש (חמישי) לא ייזכר בזכות ה-0:1 של המקומיים, אלא בעיקר בגלל המאבקים בין השוטרים הבלגים לאוהדים היוונים לפני ואחרי המשחק.

כ-2000 אוהדים עשו את הדרך מיוון לבלגיה לטובת המשחק, והם טוענים ליחס מחפיר מצד הרשויות המקומיות. בבלגיה טוענים שמאות אוהדים שלא היה להם כרטיס ניסו להיכנס לאצטדיון דרך אחד החניונים המקיפים את המגרש. לאחר המשחק התפרסמו גם תיעודים לפיהם האוהדים היוונים משליכים אבוקות לעבר השוטרים. כמו כן, לרשתות החברתיות הועלו הבוקר תמונות המתעדות את הלכלוך שהשאירו אחריהם אוהדי פאוק.

הבלגים מציגים: זה מה שהשאירו אחריהם אוהדי פאוק

ביוון, מטבע הדברים, התחושות הן אחרות. אמנם חלק מהאוהדים הגיעו לבלגיה ללא כרטיס, אך גם אלה שהיה להם כרטיס זכו ליחס לא ראוי. השוטרים הכו אוהדים רבים ואף השתמשו בגז מדמיע ובמכת"זית כלפיהם, ונוצר מצב שכמות נכבדת של אוהדים כלל לא נכנסו למגרש על אף שהיה להם כרטיס. בסך הכל במהלך הערב נעצרו עשרה אוהדים. מי שחווה ממקור ראשון את האירועים הוא ג'ורדן תומאס, אחיו של שחקנה הספרדי של פאוק ברנדון תומאס: "התייחסו אלינו כמו אל חיות. מאות אנשים השקיעו כסף כדי ללוות את הקבוצה בברוז'. זו הסיטואציה הכי מביכה שחוויתי".

פאוק הגישה תלונה לאופ"א, וביוון טענו שזה לא מספיק: "האירוע הזה צריך לעורר לא רק את אופ"א אלא גם את ממשלת יוון והאיחוד האירופי. משרד החוץ והממשלה צריכים לפעול כי אזרחים שלהם שלא עשו דבר סבלו מיחס לא אנושי. עשו חיפושים על אנשים שלא עשו כלום, אלא דברים שקורים במשטרים כמו הטליבאן, לא במדינה אירופית מתקדמת".

ביוון אף טענו כי האזהרות של הבלגים היו חסרי פרופורציות, למשל שכל אוהד שיגיע לברוז' בלי כרטיס ייעצר: "השוטרים התנהגו בצורה פרובוקטיבית לפני ואחרי המשחק. מספר אוהדים פונו לבית החולים עם שברים שנגרמו להם מהמכות שקיבלו מהשוטרים. זה נראה כמו עולם שלישי".

הפעלת המכת"זית כנגד אוהדי פאוק

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו