לורנזו בראון, כוכב ריאל מדריד ואקס מכבי תל אביב: המלפפונים הבולטים ביורוליג

הגארד הצהוב מבוקש למרות שהוא תחת חוזה, האיש שאותו החליף בתל אביב מעורר עניין למרות פציעה קשה • מייק ג'יימס הופך לשחקן חופשי, ואם יישאר במונאקו הוא יקבל חבר בכיר חדש • והאם ריאל מדריד תפסיד במאבק על אחד מכוכביה?

יאניס אנטטקומפו מברך את ארגין עתמאן / מתוך X

וולטר טבארס עומד לחתום על חוזה חסר תקדים לחמש שנים נוספות בריאל מדריד. בכך, מי שהיה אמור להיות השחקן המבוקש ביותר בשוק שחקני היורוליג ירד מהרשימה מיד עם תחילת עונת המלפפונים. מצד שני, יש שחקן שהפך באופן ברור למבוקש ביותר. לפניכם צמרת רשימת שחקני היורוליג החמים בקיץ זה, כולל אחד ממכבי תל אביב.

מריו הזוניה

אחרי שטבארס ירד מהרשימה, אין בכלל שאלה מיהו השחקן המבוקש ביותר של הקיץ. אחד ממצטייני היורוליג בעונה האחרונה מסיים חוזה בריאל מדריד והקרב על שירותיו יהיה קשה ויקר מאוד. ייתכן שעם החוזה החדש הוא יהפוך לשחקן היקר ביורוליג. המתמודדות העיקריות על שירותיו של הפורוורד הקרואטי הן אלופת היורוליג פנאתינייקוס, ברצלונה וריאל מדריד שרוצה להשאיר אותו אצלה.

מייק ג׳יימס

במקרה הזה היתה התלבטות אם בכלל לשים אותו ברשימה. הגארד האמריקני של מונאקו מסיים חוזה והוא חופשי בתום העונה. מצד שני מונחת בפניו הצעה נדיבה מאוד לחוזה לשלוש שנים נוספות שעליה עוד לא השיב. זה יפתיע מאוד אם הוא לא יישאר בקבוצה מהנסיכות.

מייק ג'יימס. ידהים את כל אירופה?, צילום: EPA

לורנזו בראון

נמצא ברשימה על תנאי. הרכז של מכבי תל אביב חתום על חוזה ללא אופציית יציאה גם לעונה הבאה. עם זאת ,העניין מורכב משני הצדדים והאפשרות שיעזוב ריאלית. ייתכן שבגלל המצב בארץ השחקן ירצה לעזוב. וייתכן גם שלמכבי תל אביב יתאים לחסוך את שכרו ולקבל עליו דמי העברה שמנים.

אופציות לא יחסרו לשחקן שמחזיק בדרכון ספרדי, כאשר ריאל מדריד ופנרבחצ׳ה הוזכרו כמועמדות מובילות. נושא בראון יהיה מיקרוקוסמוס לקיץ של מכבי תל אביב. בראון אינו השחקן הבכיר היחיד שיש לו חוזה לעונה הבאה (גם בולדווין וקולסון) ונראה כיצד הם יתנהלו מול הסיטואציה המורכבת שצפויה למכבי גם בעונה הבאה.

לורנזו בראון. הכל פתוח, צילום: EPA

רולאנדס סמיתס

הפורוורד/סנטר הלטבי של ז׳לגיריס קובנה מעורר עניין רב גם בגלל יכולתו וגם בגלל התפקיד המבוקש שלו. בכל מקום מחפשים את הגבוהים הניידים שיכולים לקלוע מבחוץ. סמיתס הוא סחורה מבוקשת למרות חוזה לשנתיים נוספות שיש לו בקובנה. די ברור שכפי שעשתה בעבר ז׳לגיריס תשחרר את השחקן תמורת ביי אאוט של כמה מאות אלפי דולרים. המועמדות העיקריות: אנאדולו אפס ומונאקו.

ניק קלאת׳ס

מסיים חוזה של שתי עונות בפנרבחצ׳ה. למעשה כמעט ושוחרר בקיץ שעבר, אבל נשאר בגלל הפציעה של ראול נטו והגיב בעונה טובה מאוד. הקיץ הזה העזיבה תתממש וכנראה שבתוך תקופה קצרה יירד מהרשימה כי הדרך שלו למונאקו סלולה.

ניק קלאת'ס. בדרך הסלולה למונאקו, צילום: EPA

קינן אוואנס

היה אמור להיות אחד השחקנים הכי לוהטים בשוק. היה ברור שאחרי ז׳לגיריס קובנה הוא הולך לקפוץ לטופ של היורוליג ולכסף הגדול. עם זאת, הרכז נפצע לפני מספר ימים במשחק פלייאוף בליטא והוא מושבת לחצי שנה. המשמעות היא שהוא לא יתחיל את העונה הבאה וזה כמובן ישפיע על הביקוש וגם על הסכומים שירוויח. נראה שלמרות זאת הוא ימשיך לרכז עניין ואולימפיקוס היא המועמדת הבכירה לקלוט אותו.

וינסנט פוארייה

המחליף של וולטר טבארס בשנים האחרונות בריאל עומד כנראה לעבור למרכז הבמה. כולם ידעו שפוארייה שווה את עמדת הסנטר הפותח כמעט בכל קבוצה אחרת. כעת הצרפתי עומד לעשות את הצעד ולעזוב את הבלאנקוס, וכנראה ינחת באנאדולו אפס.

ג׳ונתן מוטלי

סנטרים הם סחורה מבוקשת מאוד ביורוליג. מוטלי הוכיח בשנתיים שלו במפעל שהוא שייך לרמה הגבוהה של שחקני הפנים, כל זאת למרות שפציעה הוציאה אותו מהמסלול בפלייאוף היורוליג. מוטלי מסיים חוזה בפנרבחצ׳ה ויהיה מבוקש הקיץ. ייתכן שיגיע לפנאתינייקוס כדי להשלים שם קו פנים אימתני עם מתיאס לסור.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
עומדים להתפצל. טבארס ופוארייה, צילום: EPA
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר