נבחרת הכדורמים מעפילה לאליפות אירופה | צילום: אורן אהרוני

מאמן נבחרת הכדורמים חוגג העפלה היסטורית: "האמנו שאנחנו יכולים" 

טל גרודמן בראיון מיוחד ל"ישראל היום" לאחר העלייה לאליפות אירופה לראשונה אי פעם: "עשינו קפיצת מדרגה" • על מה שמחכה באליפות: "זה סיפור אחר, נתמודד נגד נבחרות שאנחנו רגילים לראות רק בטלוויזיה"

נבחרת הגברים של ישראל בכדורמים, חגגה היום (ראשון) את אחד ההישגים הגדולים ביותר של המדינה בענף כדור בשנים האחרונות, לאחר שהעפילה לאליפות אירופה בתום ניצחון דרמטי 7:9 על טורקיה. 

בסיום, היה אפשר לראות את התרגשות הגדולה של כולם, עם חיבוקים וקפיצות למים של כל הצוות, כולל מאמן הנבחרת טל גרודמן, שגם הזיל דמעות. 

"זה הישג ענק לענף, להעפיל בפעם הראשונה לאליפות אירופה", סיפר גרודמן ל"ישראל היום". "החבר'ה עשו עבודה מדהימה כבר שנה וחצי אנחנו עובדים ומתכוננים לרגע הזה. הכל התרכז לארבעת השבועות האחרונים, עשינו הכנה הרבה יותר אינטנסיבית והם הגיעו ונתנו הופעה. כל שחקני הנבחרת הגיעו מרוכזים, רעבים, מגובשים וזה כוחה של קבוצה". 

נבחרת הכדורמים מעפילה לאליפות אירופה, צילום: אורן אהרוני

מה שונה בנבחרת היום ממה שהיה עד עכשיו? 

"אני יודע איך אני עובד עכשיו. עבדנו בצורה מאוד רצינית, כל שבוע, כל סוף שבוע הייתה לנו מטרה מאוד ברורה והחבר'ה נסחפו וסחפו אחד את השני, וגם איתי ביחד ובאמת הייתה לנו אמונה שאנחנו יכולים לעשות את זה. הייתה לנו הכנה מאוד טובה, עם תשעה ימים מחנה אימון ביוון ומיום ליום וממשחק למשחק, הנבחרת עשתה קפיצת מדרגה וראינו את זה היום". 

אפשר להגיד שצמצמנו את הפער מאירופה? 

"אני עדין חושב שזה רחוק להגיד, אבל היום בהחלט עשינו את הצעד הראשון לצמצם. קפיצת המדרגה היא שאנחנו הולכים להיות באליפות אירופה. הצבנו לעצמנו רף גבוהה וזה יום חג לענף. מקווה מאוד שזה ייתן דחיפה מאוד רצינית, שיגיעו עוד ילדים ועוד חשיפה, והענף הזה יהיה יותר בתקשורת עכשיו, וככה נגדיל את כמות העוסקים בענף". 

נבחרת הכדורמים מעפילה לאליפות אירופה, צילום: אורן אהרוני

אז מה עוד חסר כדי להגיע לרמה של נבחרות כמו קרואטיה או הונגריה, האלופה הנוכחית?  

"חסרים ללא ספק עוד מתקנים. צריכים מתקנים כמו זה ששיחקנו בו היום בווינגייט. אין לנו בריכות מתאימות שמקבילות לכאן או לאירופה. זה פשוט כדורמים אחר. אנחנו ארבעה שבועות ניסינו לעשות את המעבר הזה מהמתקנים שאנחנו רגילים אליהם, לזה שיש כאן בווינגייט ורואים שאם עובדים נכון ובמתקנים מתאימים אפשר לעשות את זה". 

נראה בכלל שהענף התקדם בשנים האחרונות, כשגם הנשים הגיעו פעמים ברציפות לאליפות אירופה. מה קרה? 

"נקווה שהנשים יעלו גם השנה וזה אומר שיהיו שתי נבחרות באליפות אירופה, דבר מדהים בפני עצמו. עשינו משהו חדש ואפשר להגיד בגאווה שעשינו היסטוריה ואת הקפיצה שקיווינו לה הרבה זמן עם העבודה הקשה". 

נבחרת הכדורמים מעפילה לאליפות אירופה, צילום: אורן אהרוני

ועכשיו הפנים לאליפות אירופה, מה נראה שם? 

"אנחנו צריכים לשחות הרבה ולעבוד קשה, להתכונן לא בצורה שונה ממה שעשינו עד עכשיו, רק בצורה יותר אינטנסיבית. אליפות אירופה זה סיפור אחר, זה אריות היבשת, זה נבחרות שאנחנו לא מורגלים להתמודד מולן, אלא לראות אותן רק בטלוויזיה, ואנחנו הולכים להיות איתן באותו בריכה. זה כיף גדול". 

נבחרת הכדורמים מעפילה לאליפות אירופה, צילום: אורן אהרוני

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו