בפעם השנייה: נדחתה אליפות העולם בשחייה בגלל קורונה

בשל ההתפרצות המחודשת של הנגיף: האליפות שהייתה אמורה להתקיים ב-2021, אך נדחתה למאי 2022 כדי למנוע התנגשות עם המשחקים האולימפיים בטוקיו, נדחתה ל-2023

האירוע הגדול של ענף השחייה שוב נדחה, צילום: EPA

שוב זה קורה. אליפות העולם בשחייה, שהייתה אמור להתקיים בחודש מאי הקרוב בפוקואוקה שביפן, נדחתה ל-2023 בגלל ההתפרצות המחודשת של הקורונה. 

האליפות, שכוללת את כל מקצועות המים - עם השחייה האמנותית, כדורמים, מים פתוחים, קפיצות למים, קפיצה למים מגובה וכמובן השחייה - הייתה אמורה להתקיים במקור ב-2021, אך נדחתה כדי למנוע התנגשות עם המשחקים האולימפיים והפראלימפיים שנקבעו מחדש ב-2020 בטוקיו. 

אבל סיבוכים שנגרמו על ידי זן האומיקרון של הקורונה, שהביאו לכ-50 אלף מאומתים ביום ביפן ועשרות מתים, גרמו לכך שהאירוע החשוב ביותר לענף מאז האולימפיאדה, שאמור להתקיים בין ה-13 ל-29 במאי 2022, נדחה שוב. 

"זה מאכזב מאוד כשאנחנו חושבים על השחיינים והאוהדים שציפו לטורניר", אמר ראש עיריית פוקואוקה, סויצ'ירו טקאשימה. "נפנה את תשומת הלב שלנו ונתכונן לשנה נוספת". 

נשיא פדרציית השחייה הרוסית ולדימיר סלניקוב, אישר אף הוא: "פינ"א (התאחדות השחייה העולמית) נפגשה ביום שישי והצביעה בעד דחיית אליפות העולם לשנת 2023 עקב המגיפה ונושאים אחרים הקשורים לארגון ההגעה והאירוח של משתתפים בסביבת הקורונה. לא הוצגו אפשרויות חלופיות לאליפות העולם". 

הבעיה הגדולה של פינ"א תהיה למצוא פיתרון לאליפות העולם שתוכננה ב-2023 בדוחא, כאשר אחת ההצעות הוא לדחות גם אותה בשנה ולקיים לראשונה אליפות עולם באותה השנה עם המשחקים האולימפיים בפריז. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi