אירה ויגדורצ׳יק מונתה למאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית של רוסיה

מאמנת הנבחרת הישראלית לשעבר תוביל את הרוסיות לקראת המשחקים האולימפיים בפריז בקיץ 2024 • בכך מסתיים הפרק של ויגדורצ׳יק, שהחוזה שלה באיגוד ההתעמלות הסתיים כאמור אחרי טוקיו, בגלל מערכת יחסים קשה מאוד • באביב 2022 תגיע עם רוסיה לאליפות אירופה בתל אביב • מהאיגוד נמסר: "אנחנו מודים לאירה על תרומתה לאורך השנים ומאחלים לה בהצלחה בהמשך"

אירה ויגדורצ'יק. מינוי יוקרתי ומסקרן מאוד, צילום: גדעון מרקוביץ'

מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל לשעבר, אירה ויגדורצ׳יק, מונתה למאמנת הראשית של נבחרת ההתעמלות האמנותית של רוסיה ותוביל אותה לקראת המשחקים האולימפיים בפאריז בקיץ 2024.

ויגדורצי׳ק נמצאת כבר במוסקבה ולמעשה סיכמה את החוזה שלה מול האישה החזקה בהתעמלות הרוסית, אירה וינר.

ברוסיה הסיקו מסקנות מהכישלון במשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ האחרון, שם סיימו במקום השני אחרי בולגריה. וינר החליטה שוויגדורצ׳יק היא המתאימה ביותר לשקם את מעמדן של הרוסיות בענף.

עבור רוסיה, זכייה במדליית הכסף נחשבה ככישלון גדול, שהתעצם גם בהפסד מדליית הזהב ללינוי אשרם בתחרות האישית. ההפסד של האחיות דינה וארינה אברינה ללינוי אשרם הגיע עד למסדרונות השלטון במוסקבה, וגרר אפילו התבטאויות חריפות נגד השיפוט מצד שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב.

עבור ויגדורצ'יק בת ה-57, שהובילה את נבחרת המתעמלות של ישראל למקום ה-6 בגמר בטוקיו, מדובר במינוי מרשים ויוקרתי. בכך תם הפרק של ויגדורצ׳יק, שהחוזה שלה באיגוד ההתעמלות הסתיים כאמור אחרי טוקיו, בגלל מערכת יחסים קשה מאוד והתבטאויות הדדיות מתחת לחגורה בין הצדדים.

כבר באביב 2022, תארח ישראל את אליפות אירופה, ורוסיה צפויה להופיע כאן בהדרכתה של ויגדורצ'יק. אין ספק שהולך להיות מעניין ומסקרן בשני המחנות.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנחנו מודים לאירה על תרומתה לאורך השנים ומאחלים לה בהצלחה בהמשך".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר