"הלב שבור ודואב": בעולם הספורט מגיבים לנפילתו של עומר, בנו של אורן סמדג'ה, בעזה

כתשעה חודשים לאחר פטירתו של אביו, מאמן נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו התבשר על כך שבנו, עומר סמדג'ה, נהרג בעזה בגיל 25 בלבד • בעולם הספורט הביעו תמיכה: "כל ישראל ומשפחת ספורטאי ישראל כואבים את נפילתו בגבורה"

אורן סמדג'ה ובנו עומר ז"ל

האבל לא נגמר. דובר צה"ל הודיע הבוקר (שישי) כי רס"ל (מיל') עומר סמדג'ה, בנו בן ה-25 של מאמן נבחרת ישראל בג'ודו אורן סמדג'ה, לוחם בגדוד 9203, חטיבת אלכסנדרוני (3), נהרג כתוצאה מירי פצמ״רים על הכוח ביחד עם רס"ל (מיל') סעדיה יעקב דרעי, בן 27 מתל אביב.

עומר סמדג'ה נהרג ביום הולדתו של אביו, שנמצא בשיא ההכנות לקראת אולימפיאדת פריז שיפתחו בעוד כחודש. לפני תשעה חודשים, השניים ישבו ביחד שבעה עקב פטירתו של מוריס סמדג'ה, אביו של אורן וסבו של עומר, שהלך לעולמו בספטמבר 2023.

מימין: עומר סמדג'ה וסעדיה יעקב דרעי שנפלו בעזה, צילום: ללא

מאיגוד הג'ודו נמסר: "איגוד הג'ודו משתתף בצערה הכבד של משפחת סמדג'ה, על נפילתו בקרב ברצועת עזה של רב סמל במילואים עומר סמדג'ה, בנו של מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה. הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם. יהי זכרו ברוך".

מהוועד האולימפי נמסר: "הועד האולימפי הישראלי מרכין ראש בכאב עצום עם חברנו המדליסט האולימפי והמאמן הלאומי אורן סמדג'ה ומשפחתו היקרה בנפול בנו היקר והאהוב עומר. עומר היה עולם מלא שרק התחיל את מסע חייו. כל ישראל ומשפחת ספורטאי ישראל כואבים את נפילתו בגבורה.

עצוב. אורן סמדג'ה ובנו עומר, צילום: באדיבות המשפחה

"אורן היקר, מאמן ענק, ספורטאי אדיר. כמו שחינכת ואימנת דורות שלמים של ספורטאים להצטיינות, נשיאת דגל ישראל בגאווה והרוח האנושית, כך בינך היקר מהווה דוגמא להיותכם תמיד במשימות הכי קשות. משפחת הספורט האולימפי איתכם יחד עם משפחתך האהובה ועם חבריכם ומכריכם. כולנו ברגלים כושלות, נשימה עצורה ולב בוכה. יהי זכרו של עומר היקר והאמיץ בלבנו לעד".

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי: "אסון נורא הלילה עם נפילתו של עומר סמדג'ה, הבן של אורן וליאת היקרים, אין מילים לבטא את הכאב העצום. הלב מרוסק לרסיסים. איתכם בכאבכם ועם משפחת סמדג'ה המורחבת. יהיה זכרו בליבנו לעד".

אורן, שחגג אתמול את יום הולדתו, כתב בפייסבוק לפני ההודעה על מותו של בנו: "תודה לכל המברכים, אמן כולם יחזרו הביתה. עם ישראל חי". בתחילת המלחמה הוא דיבר על עומר ואמר עליו: "הוא לא מתכוון להוריד את המדים עד שננצח".

הפוסט של אורן סמדג'ה. טרגי, צילום: צילום מסך
israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות

ההלוויה תתקיים היום (שישי) ט"ו בסיון התשפ"ד, 21 ביוני בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה. המשפחה תשב שבעה ברחוב הבסמת 4, גנות הדר. שעות ניחום אבלים: 09:00-13:00, 16:00-22:00.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר