השמעה
שחקני בית"ר. יסכימו לקצץ בשכרם? | צילום: אלן שיבר

בית"ר ירושלים נגד הסרת הגבלות האוצר

ל"ישראל היום" נודע כי הירושלמים מסרבים למהלך שמובילות מכבי ת"א ומכבי חיפה • ההתנגדות מעידה על מצב כלכלי לא פשוט שבו נמצאת הקבוצה מהבירה

בית"ר ירושלים הביעה בפני מינהלת הליגות לכדורגל את התנגדותה הנמרצת למהלך של הסרת הגבלות הקיצוץ, שמשרד האוצר הטיל בעונה שעברה על קבוצות הליגה, כך נודע לראשונה ל"ישראל היום".

כזכור, בעונה שעברה חתמה המינהלת על הסכם מול משרד האוצר, ולפיו כל הקבוצות חויבו להציג בשנתיים הקרובות קיצוץ של 20 אחוזים בשכר השחקנים והמאמנים. זאת על מנת לקבל את רשת הביטחון הכלכלית מהמדינה, עבור אובדן ההכנסות שהיה לקבוצות בגין אי־מכירת כרטיסים ומנויים, בשל האיסור להכניס קהל עקב התפרצות הקורונה. בית"ר קיבלה במסגרת הפיצוי מהמדינה למעלה מ־7.5 מיליון שקלים.

ומה קרה בימים האחרונים? מכבי ת"א ומכבי חיפה פנו למינהלת הליגות בדרישה לבטל את המגבלות הללו, כדי שהם יוכלו להתנהל יותר בחופשיות מבחינת התקציב, אבל כאמור, בית"ר ירושלים היא אחת המתנגדות הבולטות לכך.

במינהלת מבינים שהאוצר לא יאשר את כל הסרת המגבלות, והם בודקים אפשרות של הפחתתן ל־15% או ל־10%.

ההתנגדות של בית"ר ירושלים מעידה על המצב הכלכלי הבעייתי שבו נמצאת כרגע הקבוצה, שעומדת בפני עונה פיננסית מאוד מאתגרת. יש לציין כי הירושלמים הם לא הקבוצה היחידה שמתנגדת להסרת המגבלות שהטיל האוצר, אבל לדברי גורם המעורה בפרטים הם הכי נחרצים בהתנגדותם.

ואם בעניינים כלכליים עסקינן, בשבוע הבא אמורים שחקני בית"ר להגיע לשיחות עם ההנהלה בנוגע לקיצוץ בשכרם כשהדרישה תהיה בין 25% ל־30%, אבל כבר עכשיו השחקנים מבהירים כי "אף אחד לא יסכים לקצץ", ובמידת הצורך הם גם ישקלו למנות עו"ד שיקבל את המנדט לייצג אותם בנושא מול המועדון.