בחשד להונאה: כדורגלן העבר לירון בסיס נעצר במוסקבה

שחקן העבר הסתבך בבירת רוסיה, שם נעצר לבקשת הרשויות בגרמניה ודרך האינטרפול • הסגרתו לגרמניה בסכנה בשל ההידרדרות ביחסים בין רוסיה למערב? • כל הפרטים מהפרשה החמורה בפנים

לירון בסיס. צילום: משה שי

מספר כלי תקשורת ברוסיה מדווחים על מעצר דרמטי במוסקבה של כדורגלן העבר הישראלי, לירון בסיס. על פי הפרסומים שנפוצו היום באמצעי התקשורת במדינה, שוטרים עצרו את בסיס בן ה-50 במלון "זבזדי ארבטה" שברחוב נובי ארבט האופנתי בבירה הרוסית.

אותם הפרסומים נוקבים נוקבים גם בסיבה למעצר: לדברי המקורות במשטרת מוסקבה המעצר המתוקשר בוצע לבקשת הרשויות בגרמניה, אשר העבירו בקשה לעכב את הישראלי דרך צינורות האינטרפול. גורמי האכיפה ברוסיה הוסיפו כי בסיס מבוקש בגרמניה באשמת מעשה הונאה.

במידה והבקשה הגרמנית אכן עומדת בתוקפה, הרשויות הרוסיה צפויות כעת להתחיל בהליכי הסגרה כנגד קשר העבר הישראלי. יצוין, כי על אף קיום ההסכם שמסדיר את ענייני ההסגרה בין רוסיה לגרמניה, מספר מקרי הסגרה בין שתי המדינות ירד באופן ניכר אחרי הפלישה הרוסית לאוקראינה על רקע הידרדרות היחסים בין רוסיה למדינות המערב.

בסיס שיחק ברוב הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי במהלך הקריירה, וביניהן מכבי חיפה, הפועל חיפה, הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים. עם הקבוצה מבירת הנגב הוא זכה בגביע המדינה ב-1997, וכעבור שנתיים זכה באליפות עם הפועל חיפה.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
לירון בסיס, צילום: משה שי
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר