רומן מוצלח: סורקין הרכש הישראלי הכי טוב של מכבי ת"א מזה עשור

שחקנים ישראלים רבים וטובים נפלו בתהליך ההשתלבות במועדון הפאר הצהוב כשיש כאלה שלא התאוששו מזה לעולם • הפורוורד שהגיע בקיץ האחרון, הפך עם הזמן לישראלי שהכי הרשים את ההיכל מאז יוגב אוחיון

סורקין בדרך לסל במשחק מספר 2, צילום: אלן שיבר

כבר הרבה שנים מכבי ת"א מתקשה ברכש הישראלי שלה. מזמן לא נחת בצהוב רכש ישראלי משמעותי עד שהגיע בקיץ האחרון רומן סורקין. מי שציפה במכבי להצלחה כזו שיקום אבל מדובר בהצלחה הרבה מעבר לציפיות, התקדמות מטאורית, כניסה מרשימה למועדון עתיר בשחקנים והכי חשוב פוטנציאל עתידי לעוד שנים קדימה.

במכבי חששו מהיעדרותו של אנטה ז׳יז׳יץ׳ בסדרה מול הפועל ת״א וגם מחליפו ג׳יילן ריינולדס לא בעניינים, כך שכמעט הכל נופל הכתפיים של סורקין שעושה עבודה גדולה והפך לאיש הדומיננטי בצבע. הוא פותח בחמישייה - משחק 25 דקות ובדרבי השני סיפק 20 נקודות ו-9 ריבאונדים.

באופן מפתיע, אולי לא צפוי הפך הסנטר, בן ה-25 שהגיע ממכבי חיפה לרכש הישראלי הכי משמעותי של מכבי בעשור האחרון. ניתוח של הישראליים שהגיעו למכבי בעשור האחרון מראה זאת בבירור. למעשה הרכש הקודם המשמעותי היה יוגב אוחיון שנחת בהיכל ב-2011 וכבר בעונתו הראשונה אצל דיוויד בלאט הפך לשחקן משמעותי.

מאז היו סילבן לנדסברג עם הצלחה חלקית (פוטנציאל שלא נוצל מספיק). גל מקל שהגיח מהקריירה האירופית שלו וזה לא עבד, נמרוד לוי שניסה פעמיים וזה גם לא צלח יפה, כארם משעור שהגיע מהרצליה כשחקן העונה ונעלם בקצה הספסל. אמארה סטודמאייר לא השאיר חותם, עוז בלייזר שנמצא במצב שהוא כל הזמן נאבק על מקומו ויפתח זיו העונה שחווה לא מעט קשיים.

סורקין מרחף. מצליח הרבה מעבר לציפיות, צילום: אלן שיבר

הישראלים היותר משמעותיים לא היו רכש מקבוצה ישראלית אחרת. אלכס טיוס שהלך וחזר פעמיים וכבר לא נמצא בקבוצה. ג׳ייק כהן שיצא פעמיים לאירופה וחזר ועומרי כספי שעשה קאמבק מה- NBA.

שני הישראלים הכי משמעותיים בתקופה הזו לא היו רכש. הם שניים שגדלו במכבי: יובל זוסמן ודני אבדיה. הרבה זמן מאז שנחת בצהוב רכש ישראלי שמצליח כל כך ועוד בעונתו הראשונה בקבוצה כמו רומן סורקין וכמו שאמרנו זה לא היה צפוי. סורקין שיחק בעונה שעברה בקבוצה שירדה ליגה (מכבי חיפה) וזו הפעם הראשונה שלו בקריירה ששיחק במסגרת אירופית. הוא נכנס לעונה עם סימן שאלה ויוצא ממנה עם סימן קריאה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר