נבחחרת הכדורמים חוגגת | צילום: רגב גורן, איגוד הכדורמים

בפעם השלישית ברציפות: נבחרת הנשים בכדורמים עלתה לאליפות אירופה

עשרה ימים אחרי ההישג של נבחרת הגברים, הכחולות לבנות, בהובלת דמיטריס מברוטאס גברה 10:13 על צרפת השיגה בפעם השלישית ברציפות את הכרטיס לטורניר הגמר.

היסטוריה! נבחרת הנשים של ישראל בכדורמים, ניצחה הערב (שבת) את צרפת החזקה 10:13 במסגרת  מוקדמות אליפות אירופה שנערכת בגזירה שבמלטה, והשיגה בפעם השלישית ברציפות את הכרטיס לטורניר הגמר.

הכחולות לבנות, בהובלת דמיטריס מברוטאס היווני הובילה לאורך כל המשחק, כאשר תוצאת המחצית היתה 6:9, ולמרות שהצרפתיות הלכו וצימקו, ישראל שמרה על הייתרון עד לסוף הניצחון הגדול.

בין המבקיעות, אפשר למצוא את השחקנית הותיקה שונית סטרוגו ומריה מיה בוגצ׳נקו עם שלושה שערים כל אחת, יהב פרקש ונועה ססובר (2 שערים כל אחת) ותהל לוי, עלמא יעקובי נופר הוכברג שהבקיעו כל אחת שער אחד.

לאחר העפלת נבחרת הנשים, כל זה עשרה ימים בלבד, לאחר שנבחרת הגברים עשו זאת, מדובר בהישג חסר תקדים בספורט הישראלי, ששתי נבחרות גברים ונשים יתמודדו בטורניר הכי יוקרתי ביבשת, מה שקרה רק מספר פעמים בכדורסל באותו שנה.

נבחרת הנשים שיחקה באליפות אירופה ב-2018 בספרד, שם דורגה ישראל במקום העשירי, וב-2020 בהונגריה, הישראליות סיימו במקום ה-9. 

אליפות אירופה עצמה תיפתח ב-27 באוגוסט, כשנכון לעכשיו חוץ מהמדינה המארחת וישראל, נמצאות גם הונגריה, איטליה, הולנד, רוסיה, ספרד שעלו אוטומטי מאליפות ב-2020 וגרמניה, יוון, רומניה וסרביה שעלו מהמוקדמות, כשהקבוצה האחרונה תוכרע מחר בבית הישראלי, במפגש בין פורטוגל לצרפת.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו