טרור באפריקה: 64 הרוגים בפיגוע במאלי

חמושים המזוהים עם אל קאעידה תקפו ספינת נהר ובסיס צבאי בצפון המדינה • לפחות 49 אזרחים נהרגו כשהמחבלים שיגרו שלושה טילים לעבר כלי השיט

חיילים בצא מאלי במהלך מתקפת טרור, ארכיון . צילום: איי.פי

מתקפת טרור קשה במאלי: לפחות 64 בני אדם נהרגו כשחמושים המזוהים עם ארגון הטרור אל קאעידה פתחו במתקפה משולבת על תשתיות אזרחיות וצבאיות בצפון המדינה.

על פי הודעת הצבא המקומי, המחבלים פתחו באש לעבר ספינת נהר המובילה נוסעים וסחורה בין יישובים לאורך נהר הניז'ר שזורם בצפונה של המדינה ומהווה עורק תחבורה מרכזי. המחבלים ירו שלושה טילי כתף לעבר חדר המנועים של הספינה ולאחר ששותקה פתחו באש ממקלעים לעבר הנוסעים על סיפונה. כוח של הצבא הגיע למקום ופינה את הפצועים וההרוגים תחת אש המחבלים.

מתקפה נוספת התרחשה על בסיס צבאי סמוך לעיר במבה, שם לפחות 15 חיילים נהרגו לאחר שהמחבלים פתחו בירי פצצות מרגמה על מתקני הבסיס. במדינה העריכו כי ככל הנראה מדובר במתקפה שנועדה להסיח את דעתם של כוחות הצבא מהמתקפה העיקרית על סירת הנהר.

בשבוע שעבר חמושי הארגונים האסלמיסטיים הודיעו במשותף כים אנשיהם מטילים מצור על העיר טימבוקטו בצפון המדינה. מאלי נאבקת בטרור האסלמי מאז שנת 2012, כשהתקוממות גדולה של קיצוניים דתיים הזניקה את המדינה לכותרות והביאה להתערבות צבאית צרפתית נרחבת.

בשנתיים האחרונות עזבו רוב הכוחות הצרפתיים את המדינה לאחר סדרה של הפיכות שהביאו לשלטון גורמים העוינים את צרפת. כעת כוחות שכירי חרב של כוח ואגנר מסייעים לצבא המקומי להיאבק בארגוני הטרור, כשהם חשודים בביצוע כמות גדולה של פשעי מלחמה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר