סרטון של היטלר וקונספירציות על יהודים: דו"ח מאשים מורים של אונר"א בהסתה

ארגון UN Watch חושף: יותר מ-100 אנשי סוכנות הסיוע של האו"ם פרסמו ברשתות החברתיות תכנים המפיצים שנאה ומעודדים אנטישמיות • קריאה לממשלות בעולם: "שברו את מעגל הרשע המעמיד דורות חדשים המתחנכים על שנאה ועל אלימות נגד יהודים"

סרטון של היטלר לצד ציטוטי השראה, צילום: צילום מסך

יותר מ-100 מורים ואנשי צוות של אונר"א, סוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים פלשתינים, פרסמו ברשתות החברתיות תכנים המפיצים שנאה ומעודדים אנטישמיות – כך עולה מדו"ח של הארגון החוץ-ממשלתי UN Watch, שפורסם היום (שני).

הדו"ח של הארגון, הפועל מז'נבה ועוקב אחר פעולות האו"ם, מציג 22 מקרי הסתה שביצעו אנשי אונר"א, ובסך הכל 113 מקרים שתועדו. בדו"ח מוסבר כי התכנים האלימים שהופצו על ידי המורים מהווים הפרה ברורה של חוקי אונר"א. לאור כך, הארגון קרא למדינות התומכות באונר"א לדרוש ממנה להביע הסתייגות מהדברים החריפים.

אחד המקרים שמוצגים בדו"ח הוא של המורה לחשבון נאהד שראווי, ששיתף סרטון שבו נראית תמונתו של היטלר לצד משפטים "מעוררי השראה". המורה חוסני מאסרי העלה פוסט שבו הציג קונספירציה שלפיה היהודים מעוניינים לשלוט בעולם ולהשמיד את האסלאם – והם אלה שהמציאו את הקורונה.

"בועטים" בישראל, צילום מסך

ההערכה ב- UN Watch היא שמספר מקרי ההסתה לאלימות ולשנאה בקרב כלל 30 אלף המועסקים על ידי אונר"א גדול בהרבה מזה שהוצג בדו"ח. זאת משום שהמידע שהובא בו מתייחס לעובדי אונר"א שיש להם חשבונות פייסבוק גלויים ושמזדהים כעובדי הסוכנות.

עד הדגישו ב- UN Watch כי למרות פניות של הארגון לאונר"א, שגובו בתיעוד של הפרסומים, הסוכנות לא פיטרה את המורים או נקטה נגדם אמצעים משמעתיים. לפיכך, הארגון טוען שאונר"א אחראית באופן מלא למעשים.

"מסיתים לטרור", צילום מסך

הלל נוייר, מנכ"ל UN Watch, מסר: "בכל העולם, ארגוני חינוך מפטרים מורים המסיתים לשנאה ולאלימות. לא כך באונר"א, הטוען כי יש לו 'אפס סובלנות למעשי הסתה', אך ממשיך ביודעין ובאופן עקבי להעסיק תומכי טרור ואנטישמיות.

"אנו קוראים לממשלות המממנות את אונר"א לנקוט אמצעים, ולשבור את מעגל הרשע המעמיד דורות חדשים המתחנכים על שנאה ועל אלימות נגד יהודים", ציין. "אנו דורשים כי אונר"א תיתן מענה אמיתי לבעיה, ותוכיח כי יש לה מחויבות כנה לערכי חינוך בסיסיים בבתי הספר – תוך גינוי פומבי של עובדי הסוכנות אשר מסיתים לטרור ולאנטישמיות - תפסיק לאלתר את עבודתם ותפתח חקירה עצמאית ואובייקטיבית בקרב כלל עובדיה". 

מצהירים על עבודתם באונר"א, צילום מסך

השגריר ארדן הגיב לדו"ח ואמר: "אונר״א שוב מוכיחה כי היא איננה ארגון הומניטרי אלא ארגון מעודד טרור בחסות הצביעות של האו״ם. לאחר שלמדתי את הדו״ח לעומק, פניתי במכתב דחוף למזכ״ל האו״ם ולהנהלת אונר״א בדרישה ברורה- לפטר לאלתר את כל העובדים המעורבים בדו״ח, ולבצע בדיקה מעמיקה על שאר עובדי הארגון ולפטר כל עובד שיפעל באופן דומה. דרשתי גם להקים באופן מיידי וועדת חקירה, וכי כל המדינות שממנות את הארגון הבזוי הזה יפסיקו את המימון ויפעלו לחקור את פעולותיו. לא יעלה על הדעת כי ארגון הממומן ע״י האו״ם בכסות של עשייה הומניטרית יממן תומכי טרור ואנטישמים מוצהרים. הדברים החמורים שעולים מהדו״ח מוכיחים את מה שכבר ברור- אונר״א הוא גוף מסוכן שאין לו זכות קיום". 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר