אבו מאזן נגד חמאס: "קושרים קשר נגד ירדן, ניסיון נואש"

יו"ר הרשות הפלשתינית עקץ את ארגון הטרור בעקיפין בהצהרה שפרסם • הרקע: המחאות בירדן שבהם מביעים תמיכה בחמאס • "מנסים לפגוע בביטחון הירדני"

הפגנה מול שגרירות ישראל בעמאן

אחרי שבית המלוכה בירדן הזהיר מפני ניסיון לחולל כאוס ברחובות על רקע הפגנות התמיכה בחמאס וביחיא סינוואר, מגיע היום (שלישי) מסר עוקצני ורווי עלבונות מטעמו של יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן.

"פלשתין דוחה באופן מוחלט ומגנה כל ניסיון שעלול לפגוע בביטחון האחות ירדן והיציבות שלה. ביטחון ירדן הוא אינטרס של העם הפלשתיני ועתיד הסוגיה הלאומית שלו", מסר יו"ר הרש"פ, ואף הזהיר מפני כל חישוב שגוי שעלול "להוביל את האזור לכאוס".

אבו מאזן והמלך עבדאללה, מתייצב לצד הממלכה (ארכיון), צילום: אי.פי.אי

"ירדן ראויה להוקרת תודה ולא לקשירת קשר בנוגע לביטחונה ויציבותה. היא תוכל להכשיל את הניסיונות הנואשים הללו בתחילתם", הבהיר אבו מאזן.

בתחילת השבוע פרסמנו ב"ישראל היום" כי ראש הפזורה בחו"ל חאלד משעל מקיים מאמץ מחודש לתדלק את המחאה בירדן, ואף ערך כנס וידאו בעניין עם קהל בממלכה.

בעקבות כך, דובר הממשלה הירדנית הזהיר מהצהרות נאמנות לבכירים שאינם חלק מההנהגה הירדנית. בינתיים, המונים בבירה עמאן מתכנסים מדי ערב כבר יותר משבוע, ומהללים את סינוואר וחמאס.

הנייה ואבו מאזן, צילום: רויטרס, אי.אף.פי

בחזרה להצהרה של אבו מאזן, הוא כרגיל לא חסך גם בהאשמות נגד ישראל: "פלשתין והעם הפלשתיני עומדים לצד האחות ירדן בהנהגת הוד מעלתו המלך עבדאללה. אנחנו מעריכים את הריבונות של ירדן, ואת התפקיד שמילאה, ובמיוחד את העמדה האיתנה של המלך, התומכת בזכויות עמנו הפלשתיני לחירות ולעצמאות, ולמען הפסקת מלחמת ההשמדה בעזה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר