תיעוד דרמטי מטורקיה: רגעי חשיפת החוליה שתכננה לפגוע בישראלים

הרשת הטורקית DHA, פרסמה צילומים של כוחות הביטחון בטורקיה בשעה שהם עוקבים אחר חוליית הטרור של משמרות המהפכה באיסטנבול • בסרטונים ניתן לראות הכוחות הטורקיים כשהם מקיימים מעקב על דירות מסתור שונות בבעיר

תיעוד החוליה האיראנית שתכננה לחטוף ישראלים בטורקיה

התקשורת הטורקית פרסמה סרטוני אבטחה שמראים לכאורה את הפעילות של כוחות הביטחון המקומיים בעת המעקב אחר חוליית הטרור האיראנית שהתכוונה, לפי דיווח היום ב"הורייט", לפגוע בתיירים ובדיפלומטים ישראלים

בסרטונים ניתן לראות הכוחות הטורקיים כשהם מקיימים מעקב על דירות שונות באיסטנבול, כנראה ברובע ביולו, אף שלא ברור באיזה שלב של מבצע הסיכול מדובר, והאם כל המעצרים בוצעו באותו היום (חלק מהסרטונים ביום וחלק בלילה).

לפי האתר של העיתון הטורקי "הורייט", מבצע הסיכול התרחש ב-17 ביוני באיסטנבול בפעילות משותפת של המשטרה וארגון הביון הלאומי של טורקיה, שהוא הגוף שאחראי על סיכול איומים מצד גורמים זרים. הרשויות הטורקיות ביצעו את המבצע בזכות בזכות מידע שהתקבל מצד גורמים, שזהותם לא ברורה, שלפיו יש כוונה לחטוף ולרצוח "ישראלים שחיים או מבקרים באיסטנבול ושגריר ישראלי לשעבר ואשתו ששהו במלון ברובע ביולו".

לפי הדיווח בטורקיה, "כמעט 10 חשודים, כולל מספר סייענים נעצרו במבצע המשותף" לאחר שאותרו במלון The Soul ובשלושה יחידות דיור מושכרות ברובע. חברי החוליה שהיו חלק ממשרד המודיעין האיראני התחזו לסטודנטים בעוד אלו שהיו שייכים למשמרות המהפכה ניסו לשוות מראה של אנשי עסקים או תיירים. כך או כך, לפי הדיווח, המוסד הישראלי הבריח את "האזרחים שהפכו ליעד" מהכתובות שבהן שהו והם "נשלחו לתל אביב על מטוס".

העיתון הטורקי "מילייט" דיווח היום  על מעצר של חוליה איראנית שתכננה לחטוף את שגריר ישראל לשעבר במדינה, לצד פגיעה בדיפלומטים ובתיירים מישראל. על פי הדיווח, המעצרים נערכו לאחר שנתקבל מידע ממדינה זרה.

על פי הפרסום של העיתון הטורקי, חברי החוליה תכננו פיגוע ירי והשיגו כלי נשק על מנת לבצע אותו. עוד נמסר כי חברי החוליה נעצרו בין ה-16 ל-17 ביוני וכי מספרם של חברי החוליה הוא עשרה וכולל סייענים מקומיים בעלי אזרחות טורקית.

עוד נטען בעיתון הטורקי כי העצורים היו אנשי שירותי המודיעין שהתחזו לסטודנטים זרים וכן אנשי כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים.  הם נעצרו בבית מלון בו התאכסנו באחד מרבעי העיר איסטנבול.  

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר