הפלשתינים נגד ישראל: "אחראית להריגת העיתונאית – מתנגדים לחקירה משותפת"

לאחר המהומות שהתנהלו במסע הלווייתה של שירין אבו עאקלה, השר לעניינים אזרחיים ברש"פ בירך על "השתתפות כל הגורמים הבינלאומיים בחקירת הריגתה" • משרד החוץ הפלשתיני גינה את התנהלות המשטרה הישראלית • התביעה הכללית הפלשתינית: "מקור הירי – מכוחות ישראליים שעמדו כ-150 מטרים ממנה"

הלוויית העיתונאית הפלשתינית שירין אבו עאקלה, בירושלים, צילום: אורן בן חקון

הפלשתינים תקפו היום (שבת) את ישראל בשל "תקיפת ארונה של העיתונאית שירין אבו עאקלה בהלווייתה", וממשיכים לטעון: "ישראל אחראית להריגתה – מתנגדים לחקירה משותפת".

השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלשתינית, חוסין אשייח', התייחס לחקירת נסיבות מותה העיתונאית הפלשתינית באומרו כי הפלשתינים "מקדמים בברכה השתתפות של כל הגורמים הבינלאומיים בחקירת הריגתה של אבו עאקלה. מה שקרה אתמול בהלווייתה מצד כוחות הכיבוש מחזק את עמדתנו המתנגדת להשתתפותה של ישראל בתחקיר זה".

הלוויית העיתונאית, אתמול: השוטרים מפנים דרך לרכב שמוביל את ארונה של שירין אבו עאקלה // צילום: דוברות המשטרה

התביעה הכללה הפלשתינית פרסמה אמש דו"ח ראשוני בנושא, ובו נטען כי הממצאים מצעדי החקירה הראשוניים מראים שמקור הירי על אבו עאקלה הוא "צבא הכיבוש הישראלי". בהודעת התביעה צוין כי נאספים החומרים והעדויות מהתקרית במטרה להשלים את פעולות החקירה לקראת הגשת דו"חות בנושא. "הזירה נבחנה ועולים ממנה ממצאים וסימנים מאזור העץ שבסמוך אליו נפגעה שירין. ברגע הפגיעה בה, הכוחות הישראליים עמדו במרחק של כ-150 מטרים ממנה. הקרע במוחה נגרם מקליע בעל מהירות גבוהה שחדר לגולגולת שלה".

כמו כן, העלה אשייח' בחשבון הטוויטר שלו תמונה שבה נראים המונים מלווים את אבו עאקלה בהלווייתה כשהם מחזיקים את דגל הרשות הפלשתינית, והוסיף: "מראה הפרידה הזה משירין ברחובות ירושלים מדגיש כי ירושלים פלשתינית לגמרי, על אף כל ניסיונות הכיבוש לטשטש את האמת, להרוג את החלום ולזייף את ההיסטוריה".

עימותים בין כוחות המשטרה למשתתפים בהלוויית העיתונאית הפלשתינית שירין אבו עאקלה, בירושלים, אתמול, צילום: איי.פי.

במקביל, בצד הפלשתיני תוקפים בחריפות את ישראל בעקבות העימותים שנרשמו אתמול במהלך ההלוויה. במשרד החוץ הפלשתיני גינו את "התקיפות הברוטליות של משטרת ישראל על ארונה של שירין בעת מסע הלווייתה ושימוש באמצעי דיכוי נגד התהלוכה שליוותה אותה לקבורה". ברמאללה קראו לקהילה הבינלאומית לנקוט עמדה מעשית ומרתיעה נגד ישראל. מחמוד אלהאש, יועצו של יו"ר הרש"פ אבו מאזן, ציין כי "התוקפנות הנתעבת של כוחות הכיבוש כלפי משתתפי ההלוויה משקפת את הברבריות והנאציזם שבהתנהגותה, הכיבוש מהווה סכנה לאנושות כולה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi