"רגע מצמרר": יהודי צרפת חוששים בעקבות ניצחון מלנשון האנטישמי

שורה של אישים בולטים בקהילה הגיבו לתוצאות • "השמאל שוב נחטף על ידי מלנשון הידוע לשמצה" • מאיר חביב איבד את מקומו בפרלמנט לחברת מפלגתו של מקרון שצייצה בשבוע שעבר: "אני יהודייה ציונית"

צרפת: מנהיג השמאל הקיצוני מלנשון בנאום לאחר ניצחון מפלגתו בבחירות // רויטרס

בעקבות הניצחון של "החזית העממית החדשה" בבחירות לפרלמנט, פרסמו כמה מהיהודים הבולטים בצרפת הערב (ראשון) הודעות קודרות ומלאות תסכול.

"השמאל שוב נחטף על ידי מלנשון הידוע לשמצה", כתב ברשת X הפילוסוף ואיש הציבור ברנאר-אנרי לוי. "סביבו נמצאים ברגעים אלה כמה מהגלגולים החדשים של האנטישמיות. רגע מצמרר. יש משימה אחת: להמשיך במאבק נגד האנשים האלה".

כשעה וחצי אחר כך צייץ שוב: "עבור הדמוקרטים, יש כעת אויב עיקרי אחד: 'צרפת הבלתי נכנעת' (מפלגתו של מלנשון;ד.ב). התפללו שמקרון לא יתקשר למלנשון . קיראו לסוציאל-דמוקרטים להפר את הברית עם מלנשון ולהוקיע ללא הפוגה את ה'בלתי-נכנעים', שמביישים את הרפובליקה".

"הניצחון של מלנשון הוא איתות נורא של פטור מעונש, שנשלח לכל האסלאמו-פשיטסים האנטי-יהודיים", כתב העיתונאי היהודי-צרפתי יוהאן טייב.

באשר לייצוג היהודי בפרלמנט. מאיר חביב, הפסיד את מקומו בפרלמנט. חביב כיהן כחבר פרלמנט מטעם מפלגת UDI (מפלגת מרכז ליברלית). הוא נחשב למקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו. 

מי שתתפוס את מקומו היא קרולין ידען, יהודייה גם כן. היא נחשבת לפרו-ישראלית וכתבה בחודש מאי "אני יהודייה-ציונית". היא חברת פרלמנט מטעם מפלגת "רנסנס", מפלגתו של הנשיא עמנואל מקרון. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר