דו"ח: מדענים מווהאן ומארה"ב תכננו ליצור נגיף קורונה חדש

הטלגרף הבריטי: עוד לפני פרוץ המגיפה, תוכנן לקחת כמה וירוסים - במטרה ליצור נגיף חדש • גורם בארגון הבריאות העולמי: "המשמעות של התכנון שלהם הייתה שהנגיף החדש שייווצר לא יהיה עם התאמה מושלמת לשום וירוס טבעי"

המכון הווירולוגי בווהאן , צילום: רויטרס

מדענים מווהאן ומארה"ב תכננו ליצור נגיף קורונה חדש, שלא קיים בטבע, באמצעות שילוב של קודים גנטיים מווירוסים אחרים. כך עולה ממסמכים שהוגשו לסוכנות מיזמי מחקרי הביטחון המתקדמים של ארה"ב (DARPA) שהודלפה בחודש שעבר. כך מדווח ב"טלגרף" הבריטי.

מומחה לגנטיקה שעובד בארגון הבריאות העולמי וחשף את התכנון, לאחר שבחן את ההצעה לעומק, סיפר כי אם נגיף הקורונה הנוכחי (Sars-CoV-2) נוצר בדרך זו, הרי שבכך יינתן הסבר מדוע הוא מעולם לא נמצא בטבע טרם המגיפה. עד עתה, נגיף בשם בנאל-52 (Banal-52), שדווח בלאוס בחודש שעבר - חולק עם נגיף זה 96.8% מהגנום.

נגיף הקורונה תחת המיקרוסקופ, צילום: אי.פי

מההצעה של סוכנות מיזמי מחקרי הביטחון המתקדמים של ארה"ב עולה כי הצוות תכנן לקחת רצפים גנטיים מנגיפי הקורונה הקיימים, הטבעיים, ולהשתמש בהם - במטרה ליצור רצף חדש שיהיה הממוצע בין כולם. "המשמעות של אותו הממוצע", הסביר בכיר בארגון הבריאות העולמי לטלגרף, "היא שלרצף הנגיפים החדש לא תהיה התאמה מושלמת לאף אחד מהווירוסים".

כדאי להכירi