קייב: 51 בני אדם נהרגו מפגיעת טיל רוסי בצפון-מזרח אוקראינה

בין ההרוגים גם ילד בן 6 הטיל נחת במרכול בכפר הרוזה במחוז חרקיב • שר הפנים: כל תושב שישי של הכפר נהרג • ראש מטה הנשיאות האוקראיני: הרוסים - טרוריטסים, שפגעו ביודעין ובציניות באזרחים • זלנסקי בפסגה מדינית בספרד: אם תתנו לרוסיה להסתגל כעת, עד 2028 למוסקבה תהיה אפשרות לשחזר את כוחה ולתקוף מדינות שנמצאות על הכוונת שלה

מחקרים דומים נערכו באוקראינה בתחילת הלחימה, והתוצאות דומות. בתמונה: תקיפה במחוז חרקיב שבצפון-מזרח אוקראינה, . צילום: אי.פי

לפחות 51 בני אדם נהרגו בפגיעת טיל רוסי בחנות בצפון-מזרח אוקראינה, כך הודיעו הרשויות במדינה. בין ההרוגים - גם ילד בן 6.  

עשרות הרוגים מפגיעת טיל רוסי במחוז חרקיב | רויטרס

הטיל נחת בכפר הרוזה שבמחוז חרקיב. במרכול פעל גם בית קפה קטן. 

חלק מההרוגים בזירה, צילום: אי.פי

שר הפנים האוקראיני, איהור קלימנקו, אמר כי בבית הקפה נערכה סעודה לזכר תושב מקומי. "בכפר יש 300 איש, בבית הקפה היה אדם אחד מכל משפחה", סיפר קלימנקו. 

ראש מטה הנשיאות האוקראינית, אנדריי ירמאק, כתב בתגובה לאירוע: "הרוסים הם טרוריסטים, שפגעו ביודעין ובציניות באזרחים". 

עבודות החילוץ בזירת הנפילה, צילום: רויטרס

נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, כתב בערוץ הטלגרם שלו: "פעולת טרור לכל דבר. יש לעצור את הטרור הרוסי. נגיב על כ". בהתייחסו לחברות ולמתווכים המספקים לרוסיה ציוד אלקטרוני, כתב: "כל מי שמסייע לרוסיה לעקוף את הסנקציות משתתף בפשע".

זלנסקי הופיע היום בפסגה מדינית בספרד והתריע מפני הניסיונות להקפיא את המלחמה. "רוסיה בוחנת כעת תרחישים שונים לשנים הקרובות", אמר זלנסקי. "אחד מהם מסוכן במיוחד. אם במלחמתה נגד אוקראינה תהיה הפסקה כלשהי, יגיע עוד מפנה קריטי.

זלנסקי מגיע לפסגה. התרעה למערב, צילום: GettyImages

"אם יתאפשר לרוסיה להסתגל עכשיו, עד 2028 הקרמלין יוכל לשקם את הפוטנציאל הצבאי שהרסנו, ויהיו לו די כוחות כדי לתקוף מדינות נוספות שנמצאות אצלו על הכוונת. לצד אוקראינה, הכוונה כמובן למדינות הבלטיות ובוודאי מדינות שבשטחן נמצאים כוחות רוסיים". 

זלנסקי לוחץ יד לר"מ אורבן, שמתנגד לסיוע צבאי לאוקראינה. באמצע: ר"מ ספרד סנצ'ס, צילום: אי.אף.פי

על רקע האנדרלמוסיה בפוליטיקה האמריקנית, שהציבה כעת סיכון ממשי להפחתת הסיוע המוגש לקייב, אמר זלנסקי: "אני בטוח באמריקה. בטוח. אלה אנשים חזקים, חברה חזקה, מוסדות חזקים, אנרגיה דמוקרטית חזקה. הייתי לא מכבר בוושינגטון ושוחחתי עם הנשיא ביידן. דיברתי עם מחוקקים משתי המפלגות ומשני הבתים. הם לחלוטין תומכים בהגנתנו על החירות ומבינים כי רוסיה ואויבים אחרים של אורח החיים שלנו איתכם, האירופים, יבקשו לנצל את תוצאות הסערות הפוליטיות". 

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר