ה-FBI: פעיל דאעש בארה"ב הגיע לביתו של נשיא לשעבר ותכנן לחסלו

הבולשת הפדראלית עלתה על התכנית לאחר שהצליחה לגייס שני מקורות סודיים ולאחר שהחלה לנטר את חשבון ה"ווטאספ" שלו.

פעיל דאעש בסוריה, צילום: AP

פעיל דאעש בארה"ב תכנן להתנקש בנשיא ה-43 של ארה"ב, ג'ורג' ו. בוש, ואף ערך מבצע לאיסוף מודיעין לקראת המהלך, שכלל גם גיוס סייענים מחו"ל. 

לפי חשיפה של המגזין "פורבס" ביום שלישי, המחבל תכנן לגייס סייענים על-ידי הברחתם ממקסיקו לטקסס ואף נסע לעיר דאלאס כדי לצלם בוידיאו את האזור שבו מתגורר בוש. בנוסף צילם גם את האזור של "מכון בוש"  שהקים הנשיא לשעבר. 

הבולשת הפדראלית עלתה על התכנית לאחר שהצליחה לגייס שני מקורות סודיים ולאחר שהחלה לנטר את חשבון ה"ווטאספ" שלו. במסגרת ההתכתבות שלו עם המקורות של הבולשת הוא כתב שהוא שוקד על רציחתו  של בוש בגלל שהוא לכאורה אחראי להרג המוני עיראקים בשל הפלישה למדינה בשנת 2003. החשיפה גם מראה עד כמה הבולשת יכולה להתגבר על מנגנוני ההגנה של ווטאספ. 

לפי המסמכים שהושגו מבית המשפט, המחבל נמצא בארה"ב משנת 2020 וביקש מקלט כמהגר מטעמים הומניטריים. המקורות שגייסה הבולשת התחזו לכאלו שיכולים לעזור לו לזייף מסמכים כדי שבקשתו לקבלת מקלט תתקבל וככאלו שיכולים לעזור לו להביא את משפחתו בדרכים לא חוקיות לארה"ב. במסגרת ההתכתבות שלו עם המקורות ניסה להיעזר בהם כדי להשיג תגי שוטר מזוייפים כדי שיוכל להתקרב לביתו של הנשיא לשעבר וניסה לברר איך אפשר להבריח אנשים מחוץ לארה"ב לאחר החיסול. 

הוא גם גיבש תכנית לחסל גנרל עיראקי שעזר לאמריקנים במהלך הפלישה שלהערכתו עבר לגור בארה"ב בזהות בדויה. הוא תכנן להביא לפחות 7 אנשים נוספים לארה"ב כדי לבצע אתהחיסול.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר