אריה דרעי, ארכיון | צילום: אורן בן חקון

ייצא למאבק משפטי? דרעי יילחם נגד הטלת הקלון עליו

לאחר שש שנים, שר הפנים לשעבר מתכוון לצאת למאבק משפטי, במידה והפרקליטות תדרוש להטיל עליו אות קלון בתמורה לסגירת התיק נגדו • הוא צפוי להדגיש את עינוי הדין, קריסת התיק ואת עצם ההעמדה לדין של איש ציבור על ענייני מיסוי

אחרי שש שנים שבהן שתק והסתפק בהבעת תמיכה בעבודת המשטרה והפרקליטות, היום (רביעי) נודע כי יו"ר ש"ס, אריה דרעי שוקל לשנות גישה - במידה ובפרקליטות יחליטו לדרוש הטלת קלון כחלק מהעסקה לסגירת התיק נגדו, הוא ייצא למאבק משפטי.

אריה דרעי על האיחוד של לפיד עם בנט, צילום: ערוץ הכנסת

בסביבתו של דרעי אישרו את הפרסום בעיתון "משפחה", לפיו פרקליטו של דרעי קיבל "איתותים בלתי רשמיים" שמעידים על כך שהפרקליטות מתעקשת על הטלת קלון כתנאי יחיד לעסקת טיעון שתסיים את הפרסה רבת השנים. על פי הפרסום, דרעי קיבל החלטה לפיה אם יגיע לצומת שבו יצטרך להכריע סופית בין משפט לקלון, הבחירה תהיה בניהול הליך משפטי. במסגרת ההליך המשפטי שינוהל – דרעי מתכוון לשבור שתיקה ארוכה של שש שנים שבמהלכן הביע אמון בפרקליטות.

על פי הפרסום, דרעי ידגיש את עינוי הדין, את קריסת התיק ואת עצם ההעמדה לדין על ענייני מיסוי – ששום איש ציבור לא הועמד בגינן למשפט בעבר. באלטרנטיבה שבין שקט עם קלון למלחמה עם העמדה לדין, "דרעי מתכוון ללכת למשפט בראש מורם, ולהרים במקביל קמפיין מניב מנדטים שירכב על הגל של התעללות משפטית דווקא במנהיגי הימין".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו